Strona główna » Cegła na ścianach – jak dobrać rolety

Cegła na ścianach – jak dobrać rolety

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Gładzie, tynki i tapety to ciągle najpopularniejsze wykończenia ścian. Jednak projektanci coraz chętniej sięgają po szorstki design surowych materiałów: beton i cegłę. Jak dobrać rolety okienne w mieszkaniu w stylu industrialnym, ze cegła na ścianach?

Lofty przeżywają swój renesans, poprzemysłowe budynki z powodzeniem adaptowane są na pomieszczenia mieszkalne. Wyzwaniem staje się zaaranżowanie wysokich przestrzeni o dużym metrażu tak, by zachować ich niepowtarzalny klimat i stworzyć wnętrze, w którym poczujemy się jak w domu, a nie w hali produkcyjnej.
Niewątpliwą zaletą loftów jest ich przestronność, która stwarza duże możliwości eksponowania nietypowych rozwiązań, w tym także często spotykanych w tego typu budownictwie oryginalnych ścian z cegieł. Urok tego materiału budowlanego to zarówno struktura, kolor, jak i nietypowa faktura. Jest tez możłiwość skorzystania z fototapet z wzorem cegły czy drewna

Budynki przemysłowe
to bardzo często wysokie ściany i duże okna. Kupowanie i montaż dwumetrowych firan mogą być kłopotliwe. – Jeśli chodzi o aranżację okna, dobrym rozwiązaniem są proste, tekstylne zasłony wykonane z naturalnych materiałów jak len czy bawełna. Mocny, graficzny wzór podkreśli industrialny, nowoczesny styl wnętrza. Duże okno najlepiej i najwygodniej zasłaniać roletą. To proste i eleganckie rozwiązanie idealnie wpisze się w kolorystykę wnętrza – odpowiednio dobrany kolor podkreśli i wydobędzie naturalny odcień cegieł,nie zasłaniając ciekawego wykończenia ściany – radzi Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.

Ciekawą opcją uzupełnienia industrialnego wystroju jest wybór rolety z nowoczesnym nadrukiem. Zabawny, graficzny wzór utrzymany w stylu i kolorach całego wnętrza będzie efektowny. Cegły bez wątpienia mają potencjał aranżacyjny. Nowoczesne ściany i surowy design loftów można podkreślić i wyeksponować kolorem i gładką, kolorową płaszczyzną rolety, która pozwoli okiełznać duże okna i płynnie regulować dopływ światła, co jest szczególnie cenne przy dużych pomieszczeniach.

Są sklepy z roletami – jak e-lotari.pl – w których mozna samemu stworzyć wzór rolety przy użyciu Dekoratora Lotari. Zaprojektować i zamówić roletę z własnym wzorem można tutaj

  Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne? Które wybrać?

zdjęcia Franc Gardiner

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.