Strona główna » Fotopety we wzory – cegła, drewno, bambus, trawa…

Fotopety we wzory – cegła, drewno, bambus, trawa…

przez pytanieomieszkanie

Odrapane ściany, łuszcząca się farba, surowa cegła w kuchni, a na suficie widoczne elementy instalacji – to modny trend w urządzaniu wnętrz. Artyści i projektanci uwydatniają naturalne materiały takie jak stal, szkło czy kamień. Na tapetach!

Niekoniecznie trzeba kłąść na ścianach cegłę czy beton. To jest kosztowne i pracochłonne. Jełsi chcesz mieć ciekawą ścianę szybko i niedrogo – wybierz fototapetę. Jedna z jej zalet – łatwo można wymienć na inny wzór, kiedy już ten na ścianie się znudzi.

Ściany podane na surowo – cegła, beton, papier
Coraz modniejsze stają się mieszkania powstałe w miejscu dawnych obiektów fabrycznych – czyli lofty. Styl, który narodził się we Francji już w XIX wieku, z impetem wkracza i do nas, stając się synonimem minimalistycznej pomysłowości i prestiżu – zauważa Maciej Białek z firmy PIXERS, producenta fototapet i dekoracji ściennych. Charakterystyczne ogromne okna, wysokie, niewykończone sufity i betonowe podłogi to oczywiście wersja dla odważnych. Współcześnie jednak mając do dyspozycji innowacyjne produkty do dekoracji wnętrz – o urządzenie mieszkania w postindustrialnym stylu może pokusić się każdy. Jednym z niebanalnych rozwiązań są nowoczesne fototapety winylowe. Jako, że przepuszczają parę wodną i można je myć, świetnie nadają się do łazienki czy kuchni. Ciekawą propozycją na ścianę może być imitacja cegły, dzięki której wnętrze zyska ciepły charakter, bądź fototapeta do złudzenia przypominająca ciemną surową strukturę ściany, która podkreśli minimalistyczny, ekskluzywny klimat łazienki. Producenci fototapet oferują ogromną paletę wzorów – cegła, szary beton, papier czy metal. Wynajdując oryginalne rozwiązania czy to do salonu, kuchni czy łazienki, warto zwrócić uwagę na kolorowe drobiazgi, które idealnie przełamują chłód surowych aranżacji.

Na zielono – natura, wiosna, kolor
Widząc za oknem żółte krokusy i fioletowe pąki drzew – trudno nie popaść w błogi nastrój i tęsknotę za kolorami. Jeśli więc nie potrafimy odnaleźć się w surowym klimacie loftów, natchnieniem do urządzenia mieszkania może być właśnie wiosna. I tak romantyczny spacer po drewnianym mostku stanie się inspiracją dla paneli podłogowych, ciemny narożnik sprawi, że poczujemy się jak na bajecznej ławce w parku, a kolorowe kwiatki i krzewy wokół – można przełożyć na pomysł dekoracji kolorowymi poduszkami. W wiosennej aranżacji nie sposób pominąć motywu soczyście zielonej trawy. Idealne dla optymistycznych wnętrz będą nowoczesne fototapety z ekologicznego materiału, które zapewniają ogromną soczystość barw. Fototapety drukowane na ekologicznym materiale greenPIX pokryte są klejem, który aktywuje się po zanurzeniu w wodzie. Ponadto dostępne są w niewielkich brytach co znacznie ułatwia aplikację na ścianie – może to robic jedna osoba. Co więcej, brak domieszek PCV powoduje, że są w pełni bezpieczne dla zdrowia, dzięki czemu także pokój dziecięcy możemy zmienić w spokojną zieloną łąkę, a ściany w kuchni udekorować kwitnącymi drzewami.

  Szafa w przedpokoju

więcej na pixers.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.