Drewniana podłoga na ogrzewanie podłogowe?

Przekonani licznymi zaletami ogrzewania podłogowego zdecydowaliśmy się je zastosować. Musimy jednak pamiętać, że nie możemy położyć na nie każdej posadzki. Materiał na podłogę musi być odporny na temperaturę i nie hamować ciepła. Dla osób kochających drewno dobrym rozwiązaniem są podłogi wielowarstwowe Torlys.

Lite drewno pod wpływem temperatury i wilgoci zmienia swoją objętość. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie może prowadzić do rozszczelnienia się podłogi oraz powstania wybrzuszeń. Nie dość, że taka podłoga nie wygląda estetycznie, to jeszcze jest trudna w utrzymaniu czystości. Rozwiązaniem są drewniane deski wielowarstwowe, które powstały po to by połączyć funkcjonalność z klasyką drewna.

Dzięki zaawansowanej technologii produkcji desek, ogrzewanie podłogowe można montować także pod podłogą drewnianą – mówi Maciej Wolniak, brand manager kanadyjskich podłóg Torlys. – Warstwowa budowa podłogi, w tym warstwa sprasowanych włókien drewnianych sprawia, że podłogi charakteryzują się wysoką przepuszczalnością
termiczną, o aż 40% wyższą niż w przypadku litego drewna. Deski zostały poddane badaniom laboratoryjnym, które wykazały, że posiadają one dużą odporność na zmianę temperatury. Sprasowane włókno drewniane w przeciwieństwie do litego drewna nie kurczy się, ani nie pęcznieje, co zapewnia stabilność podłogi.

Montaż w systemie pływającym
Podłogi wielowarstwowe mają również tą zaletę, że można montować je w systemie pływającym. Nie są przyklejone, ani przybite do podłoża, co w razie awarii ogrzewania podłogowego umożliwi zdjęcie pojedynczej deski lub całej podłogi, a po naprawie ponownie ich ułożenie.

Cena podłóg drewnianych wielowarstwowych: od 276 zł za metr kwadratowy z montażem.
Podłogi Torlys dostępne są w salonach Dekorian.

www.torlys.pl

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.