Strona główna » Baterie termostatyczne do wanny i pod prysznic

Baterie termostatyczne do wanny i pod prysznic

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Z problemem zmiennego ciśnienia wody w instalacji borykają się zwłaszcza mieszkańcy wysokich pięter w blokach. Tymczasem rozwiązanie jest proste – baterie termostatyczne.

Jakie są zalety baterii termostatycznych?

Niewątpliwą zaletą baterii termostatycznych jest możliwość ustawienia temperatury wody i utrzymania jej na żądanym poziomie. Czas uzyskania żądanej temperatury wynosi do 4 sekund, czas reakcji na zmianę temperatury wody w sieci ok. 0,4 sekundy, zaś zakres regulacji temperatury obejmuje od 15 do 60° C. Korzystanie z baterii termostatycznych jest bezpieczne, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych lub niepełnosprawnych.

Uchwyt regulacji temperatury wyposażony jest w blokadę przy 38° C, a przekroczenie tej temperatury jest możliwe dopiero po wciśnięciu przycisku blokady. W ten prosty sposób zapewniona zostaje ochrona przed poparzeniem zbyt gorącą wodą. Ponadto bateria działa tylko do momentu, w którym jest w stanie utrzymać ustaloną temperaturę. Jeśli zabraknie zimnej wody w instalacji, dopływ wody gorącej zostaje odcięty, by zapobiec poparzeniu.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że baterie termostatyczne pozwalają oszczędniej gospodarować wodą i energią – szczególnie modele Ifirmy Kludi – MPULSA, ALMERA i OBJEKTA-THERM E, które wyposażone są w ogranicznik zużycia wody 50%.

Zdjęcie Roca

  Baterie Salit do małej łazienki

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.