Strona główna » Art Deco czy Glamour na śniadanie

Art Deco czy Glamour na śniadanie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W stylu glamour, modernistycznym, art deco czy klasycznym? Kolekcje porcelany z oferty Meble Vox zaskakują wzornictwem, formą i kolorystyką. Śniadanie na takiej porcelanie będzie smakowało wyjątkowo.

Nowe kolekcje porcelany z oferty Meble Vox: Aloe, Mediolan, Dali, Gallo, to wyjątkowe zestawy śniadaniowe. Każdy jest dla sześciu osób, składa się z: dzbanka do kawy, dzbanka do herbaty, 6 filiżanek ze spodkami, 6 talerzy deserowych, mlecznika, cukiernicy, maselniczki, dużego talerza.

Można je myć w zmywarce, a zestawy Aloe i Dali można także używać w kuchence mikrofalowej.

Porcelana Aloe

Z delikatnym wzorem kwiatowym przypominającym tradycyjną chińską zastawę. Łagodne kształty poszczególnych elementów zestawu, zaokrąglone wykończenia dzbanków współgrają z pastelową kolorystyką wzorów – oliwkowej zieleni z akcentami błękitu. W zestawie są dwa dzbanki – do herbaty – szeroki, nieco spłaszczony oraz kawowy bardziej smukły, wysoki z ozdobną przykrywką w ślimakowe wzory.

Filiżanki w klasycznym, zaokrąglonym kształcie. Zarówno na filiżance, jak i na spodku przeplatają się motywy roślinne i ornamentowe. Idealny zestaw do podania eleganckiego śniadania w angielskim stylu.

Porcelana Mediolan

Oryginalna porcelana w stylu glamour. Organiczne kształty – fale, ucha dzbanków w kształcie liści przypominają styl Antonio Gaudiego. Przepiękny wzór w złoto-białe drobne kwadraty układający się w geometryczne kompozycje, to inspiracja modnymi obecnie mozaikami. Ciekawy efekt daje zestawienie połyskującego złota w mozaikowych wzorach z gładkimi, matowymi powierzchniami np. spodków filiżanek, talerzyków, pokrywek. Wnętrze naczyń, wykończenia, ucha są w białym kolorze.

Na szczególną uwagę w tym zestawie zasługują dzbanki z falistymi kształtami boków i ukośnie ściętą górną częścią, w której zatopiona została złota przykrywka. Smukłe kształty filiżanek z misternie wykończonymi spodkami – matowe złoto z połyskującym wąskim paskiem na krawędziach to prawdziwe dzieło sztuki.

Porcelana Dali

Zestaw śniadaniowy z porcelany w nowoczesnym stylu. Uwagę zwracają geometryczne kształty naczyń, których modernistyczna surowość została złamana falistymi liniami niczym obraz w krzywym zwierciadle. Falujące są dzbanki, filiżanki, a nawet talerze, które dodatkowo posiadają wyprofilowane, uniesione ku górze brzegi. Modernistyczne konotacje można także odnaleźć w kolorystycznym zestawieniu bieli z czernią.

  Co nowego w plastiku

Na czarnych powierzchniach naczyń wprowadzony został oryginalny motyw dekoracyjny – grawerowane, szare okręgi (orbity) ustawione w równe szeregi. Smukłe, wysokie filiżanki zwrócą z pewnością na siebie uwagę, bo ze względu na kwadratowy kształt krawędzi kawę lub herbatę trzeba będzie nauczyć się pić pod kątem prostym.

Porcelana Gallo

Komplet porcelany Gallo nawiązuje do stylu lat 20-tych ubiegłego wieku – art deco. Proste niemal geometryczne bryły naczyń w połączeniu z prążkowym wzorem w biało-czarno-złotej kolorystyce to kwintesencja tego stylu. Na wybranych bryłach naczyń – jak dzbanki czy cukiernica dodatkowym elementem dekoracyjnym jest wzór biało-czarnych prążków zbiegający się w jednym punkcie – uchwycie pokrywki. Daje to zaskakujący efekt optyczny i podkreśla geometryczny porządek.

Zdjęcia Meble VOX

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.