Strona główna » Źle umyte naczynia w zmywarce

Źle umyte naczynia w zmywarce

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W nowy mieszkaniu mamy bardzo twardą wodę i teraz na naczyniach umytych w zmywarce są szare zacieki. Używamy tabletek 3 w 1. Podobno przy twardej wodzie trzeba dolewać dodatkowo nabłyszczacz. Czy to pomoże? A może w ogóle tabletki nie są dobrym rozwiązaniem?

Najlepszym sposobem na przekonanie się gdzie leży przyczyna zacieków na naczyniach jest stosowanie (na pewien czas) tradycyjnych środków do zmywania: proszek + sól + nabłyszczacz. Oczywiście wymaga to sprawdzenia ustawień tych dozowników stosownie do twardości wody – takie informacje są w instrukcji obsługi zmywarki. Jeśli mycie przy użyciu tradycyjnych środków do zmywarek nie przyniesie widocznej poprawy, trzeba się zastanowić nad dalszymi możliwymi przyczynami powstawania zacieków.
Jedną z nich może być stosowanie niewłaściwego programu. Często uzytkownicy ustawiają jeden program i niezależnie od rodzaju naczyń, stopnia ich zabrudzenia nie zmieniają ustawień zmywarki. Jeżeli próbujemy umyć garnki i patelnie w porgramie krótkim, na 30 stopni C, to z pewnością nie będą dobrze umyte. To samo dotyczy talerzy, które stoją w zmywarce kilka czy nawet kilkanaście godzin.

Kolejną możliwą przyczyną źle umytych naczyń jest brudny filtr, w którym zbierają się resztki jedzenia z naczyń. Należy go regularnie czyścić i myć.

I jeszcze jedna uwaga – tabletki do zmywarek tzw. kompaktowe (z kulką) powinny być używane tylko w zmywarkach wyposażonych w funkcję do ich stosowania. Włączenie funkcji 3 w 1 (do tabletek kompaktowych), inaczej zwanej też Multitab, powoduje odcięcie poboru zarówno soli, jaki i nabłyszczacza, a więc w tej sytuacji stosowanie dodatkowo soli i nabłyszczacza nic nie zmieni.

Konsultacja

  Zmywanie po włosku

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.