Strona główna » Kolory do mieszkania 56 metrów

Urządzamy mieszkanie o metrażu 56 m2. Planujemy pomalować całe mieszkanie na biało, wstawić dość jasne drzwi. Dodatkowo chcemy kupić drewniany stół i dopasować kolorystycznie do niego blaty w kuchni. Mam pytanie o rodzaj oświetlenia w tym pomieszczeniu, a także kolor podłogi (myślimy o panelach dąb szary). We wnęce planujemy zamontować szafę. Wcześniej myślałam o lustrzanych drzwiach, boję się jednak, że trudno będzie je utrzymać w czystości (syn ma 2 lata :). Dlatego raczej zdecydujemy się na szkło laminowane. Chciałbym również w salonie powiesić lustro (w celu powiększenia pomieszczenia) i zastanawiam się, w którym miejscu? Przy wejściu do salonu, od strony kuchni, planujemy dobudować ściankę z półkami na książki.

Panele podłogowe proszę dopasować do koloru okleiny drzwi – porządek kolorystyczny to dobry pomysł w małym mieszkaniu. Tę samą zasadę najlepiej zastosować również przy wyborze koloru stołu i koloru blatu – niech będą takie same. W kuchni do drewnianego blatu będą pasowały białe szafki – powstanie mieszkanie nowocześnie urządzone.
Ścianka-regał między kuchnią a salonem to bardzo dobry pomysł, pozostawiłabym ją otwartą na przestrzał, aby regał tworzył ażurową formę, ale jednocześnie nie zmniejszał pomieszczenia.
Oświetlenie kuchni sugeruję zrobić podszafkowe – będzie najwygodniejsze do pracy w kuchni. Dodatkowo można na suficie zamontować oświetlenie sufitowe – np. takie same modele plafonów w kuchni i w pokoju dziennym.
Sugeruję zastosować te same plafony w całym mieszkaniu (np. model Geo do kupienia w sklepie www.cleoni.pl), z wyjątkiem łazienki, tam bowiem musi być oprawa o wysokim IP, tak aby nie przepuszczała wilgoci.


O nastrój w salonie zadbają kinkiety oraz fajna, designerska lampa stojąca. Lustro do pokoju może Pani zakupić duże o wymiarach 220 x 100 cm i oprawić w grubą 10-cm ramę drewnianą. takie lustro można tylko oprzeć o ścianę, będzie wyglądało efektownie i, tak jak Pani wspomniała, powiększy optycznie małe wnętrze.

  Jakie drzwi do szarej podłogi?

Konsultacja Marina Suchorska www.quadrat.pl

zdjęcia Cleoni.pl i Benjamin Moore

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.