Strona główna » Zamalować czy nakleić fototapetę

Zamalować czy nakleić fototapetę

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mam pokój pomalowany na kolor czerwony – dokładnie Malinowy Ogród. Jest to kolejna warstwa farby. Myślałam o przemalowaniu, ale całą farbę trzeba byłoby zedrzeć, a na to nie mogę sobie pozwolić. Pokój jest duży, prostokątny. Meble są czarne, podłoga brązowa. Jest za ciemno. Jak można go rozjaśnić bez  malowania wszystkich ścian? Myślałam, żeby jedną ze ścian pomalować na kremowo i nakleić naklejkę ozdobną.

Mamy dwie możliwości zmiany. Pierwsza to pomalowanie nowym kolorem. Jednak konieczne jest wtedy zagruntowanie ściany dobrą farbą gruntującą – np. GRUNDFÄRG marki Beckers. To wodorozcieńczalna akrylowa farba gruntująca, która wzmacnia i wyrównuje podłoże. Poprawia przyczepność farb nawierzchniowych i umożliwia ich równomierne wysychanie. Zwiększa przy okazji wydajność farb nawierzchniowych. To sprawdzony produkt. W ten sposób możemy nanieść nowy kolor bez obawy prześwitu poprzedniej warstwy i bez konieczności zrywania warstw poprzednich.

Druga propozycja to zakup tapety lub fototapety z ciekawym wzorem lub widokiem. Jeśli jednak obawiamy się efektu wydłużenia pokoju, proszę wybrać zdjęcie z widoczną perspektywą. Albo może fotografia kogoś bliskiego w dużym formacie? Więcej o przyklejaniu fototapet i przygotowywaniu powierzchni

Konsultacja Przemek Sieńkowski www.farbymyszak.pl

  Lampa z wbudowanym LED-em - warto kupić?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.