Roleta w kuchni zamiast firanki

Firanka w kuchni odchodzi do lamusa. Rolety lepiej chronią przed światłem, mogą być niemal niewidoczne lub odwrotnie – bardzo dekoracyjne. Można je idealnie dobrać do kolorystyki kuchni. Zwinięte w ciągu dnia nie kurzą się, nie brudzą.

Warto od razu zdecydować, czy zależy nam na roletach prostych, jednokolorowych, czy na tych bardziej przykuwających wzrok. Jeżeli w stylizacji kuchni królują intensywne wzory, na przykład na tapecie, zdecydujmy się raczej na gładką roletę w dobranej kolorystyce. Jeśli jednak wnętrze urządzone jest gładkimi materiałami, jednokolorowymi dodatkami – dobrze zaprezentują się modele wzorzyste.
W kąciku kuchennym niemal zawsze dobrze wyglądają motywy florystyczne.
undefined– jeśli na rolecie pojawia się kolor np. zielony, to powinien powtórzyć się choć na kilku drobiazgach w kuchni lub ścianie. To dobrze widać na zdjęciu wyżej.
Ważny jest także rodzaj rolety – klasyczna czy mini. W kuchni bez wątpienia lepiej sprawdza się mini roleta montowana na ramie okiennej – zawsze przylega do szyby, dzięki czemu bez problemu można wietrzyć kuchnię – zarówno przez uchylenie, jak i otwarcie okna na oścież.

Konsultacja Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner
zdjęcia www.e-lotari.pl

 

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.