Strona główna » Roleta w kuchni zamiast firanki

Roleta w kuchni zamiast firanki

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Firanka w kuchni odchodzi do lamusa. Rolety lepiej chronią przed światłem, mogą być niemal niewidoczne lub odwrotnie – bardzo dekoracyjne. Można je idealnie dobrać do kolorystyki kuchni. [textmarker color=”1E0CC2″ type=”text color”]Zwinięte w ciągu dnia nie kurzą się, nie brudzą.[/textmarker]

Warto od razu zdecydować, czy zależy nam na roletach prostych, jednokolorowych, czy na tych bardziej przykuwających wzrok. Jeżeli w stylizacji kuchni królują intensywne wzory, na przykład na tapecie, zdecydujmy się raczej na gładką roletę w dobranej kolorystyce. Jeśli jednak wnętrze urządzone jest gładkimi materiałami, jednokolorowymi dodatkami – dobrze zaprezentują się modele wzorzyste.
W kąciku kuchennym niemal zawsze dobrze wyglądają motywy florystyczne.
[textmarker color=”280AC2″ type=”text color”]undefined[/textmarker]- jeśli na rolecie pojawia się kolor np. zielony, to powinien powtórzyć się choć na kilku drobiazgach w kuchni lub ścianie. To dobrze widać na zdjęciu wyżej.
Ważny jest także rodzaj rolety – klasyczna czy mini. [textmarker color=”1A08C2″ type=”text color”]W kuchni bez wątpienia lepiej sprawdza się mini roleta montowana na ramie okiennej [/textmarker]- zawsze przylega do szyby, dzięki czemu bez problemu można wietrzyć kuchnię – zarówno przez uchylenie, jak i otwarcie okna na oścież.

Konsultacja Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner
zdjęcia www.e-lotari.pl

 

  Kolory sezonu Jesień-Zima 2013/2014

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.