Strona główna » Kolor rolet w sypialni w brązach

Kolor rolet w sypialni w brązach

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jaki kolor rolet wybrać do sypialni w barwach brązu – jedna ściana kolor kakao, pozostałe ecru. W oknach planuje powiesić firany i zasłony "makarony". Mam chęć na oliwkę lub zieleń. Dodatki również byłyby w tym odcieniu, czyli narzuta, poduchy. Czy tak będzie OK?

Na początku należy jednak zastanowić się, czy chcemy, aby okno było naturalnym, subtelnym uzupełnieniem stylizacji, czy może jej głównym punktem.
W wypadku sypialni w odcieniach ziemi najbezpieczniejszym, ale też najmniej zaskakującym rozwiązaniem będzie pozostanie przy królującej palecie barw. Urozmaicenie mogą w tym wypadku stanowić wzory na tkaninie. Jeżeli okno znajduje się na ciemniejszej ścianie, za pomocą rolety możemy je zaakcentować (montując model ecru) lub tylko delikatnie podkreślić (stawiając na brązy). Analogicznie traktujemy jaśniejszą ścianę. W tym wypadku dekoracją może być wzór lub zasłona sznurkowa – w drugim kolorze. Ważny jest również kolor mebli i innych elementów wyposażenia.Jeśli w stylizacji przeważa jedna z barw dla równowagi dobrze jest zastosować roletę w drugim odcieniu.
Jeżeli jednak chcemy podkreślić okno i urozmaicić kolorystykę, w której utrzymana jest sypialnia, oliwka jest strzałem w dziesiątkę. Tu także możemy pokusić się o ozdobny motyw, ale uwaga – cała roleta powinna być w oliwkowych odcieniach, w różnej tonacji. W tym wypadku lepiej, aby takie dodatki, jak narzuta czy poduszki były raczej gładkie (ewentualnie z takiej samej tkaniny, ale też nie w nadmiarze). Jeżeli stawiamy na wzorzyste akcenty – wybierzmy raczej gładką roletę.
Zasłony sznurkowe same w sobie są już niezwykle atrakcyjną ozdobą. Najlepiej pozostać przy palecie już zastosowanych barw. W przypadku oliwkowej rolety dobrze wyglądać będą zarówno zasłony w podobnym odcieniu, jak i w kolorze ściany, na której jest okno. Lepiej na jednej ścianie nie wprowadzać trzeciej barwy, choć w niektórych zestawieniach i kombinacjach nie jest to regułą. Jeżeli jednak i ściana i roleta są brązowe – można zastosować oliwkowe sznurki, które będą nawiązaniem do dodatków w tym samym kolorze.
Konsultacja Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet Lotari i Prakto

 

  Jak wydzielić kącik sypialniany?

zdjęcia www.e-lotari.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.