Strona główna » Zalety wyspy kuchennej

Zalety wyspy kuchennej

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Podstawową zaletą wyspy kuchennej jest to, że dzięki niej przygotowując posiłek dla rodziny czy przyjaciół możemy aktywnie uczestniczyć w życiu towarzyskim. Aktywnie, czyli frontem do domowników i gości. W przypadku tradycyjnej zabudowy kuchennej zazwyczaj przygotowujemy posiłki stojąc przy kuchennym blacie, a rodzinie i znajomym prezentujemy swoje plecy, co niewątpliwie utrudnia konwersację.

Wyspa jest kuchennym oknem na mieszkanie, pozwala robić kilka rzeczy równocześnie –  gotować i rozmawiać, przygotowywać posiłek i mieć dzieci na oku.

Wyspa kuchenna – dobrze zaplanowana

Wyspa powinna być też dobrze zaprojektowana pod względem logistycznym. Czyli sztućce i garnki służące do przygotowywania posiłków umieszczone od strony płyty grzewczej i piekarnika, natomiast sztućce i zastawa przeznaczone dla gości – od strony jadalni czy salonu. Rozmieszczenie szafek i półek pozwala na rozlokowanie najpotrzebniejszych rzeczy zgodnie z częstotliwością ich używania. Dzięki tym ułatwieniom można uniknąć niepotrzebnego rozgardiaszu towarzyszącego zazwyczaj wszystkim kuchennym czynnościom.

Kolejnym ważnym elementem jest funkcjonalność. Na przykład firma Mebel Rust w wyspie kuchennej TORINO (na zdjęciu powyżej) proponuje szereg nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań. 
Jednym z nich jest bardzo ciekawie zaprojektowany blat. W części kuchennej, czyli roboczej ma zimną, gładką i łatwo zmywalną granitową strukturę, natomiast w części znajdującej się po stronie salonu jest ciepły, a jego powierzchnia jest matowa. Dzięki temu wyspa od strony salonu spełnia funkcję baru, przy którym można usiąść opierając się o przyjemny, ciepły blat.
Wyspa może byc miesjcem na zlewozmywak i blat roboczy, ale i na płyte np. indukcyjną. Wtedy jednak nalezy zadbać o dobór bardzo ciekawego wzorniczo okapu lub okapu chowanego w blacie.

Producent: Mebel Rust; zdjęcie Mebel Rust
Wycena indywidualna wg projektu
www.rust.com.pl

  Kuchnie znanych osób

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.