Strona główna » Wyciszone panele

Wyciszone panele

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Spis treści porady

Ciche panele dzięki systemowi S.A.S.

Liczne zalety paneli podłogowych potwierdzi wielu użytkowników. Ale również oni wskażą na kłopotliwą cechę takiej podłogi: denerwujące stukanie i specyficzny pogłos stawianych kroków.

„Stukające” panele podłogowe to nie tylko dyskomfort dla użykowników takiej podłogi. Znacznie gorzej jest w przypadku mieszkań w blokach. Takie dźwięki bardzo często przenoszą się do sąsiednich mieszkań.

O randze problemu świadczy chociażby fakt, że całą sprawą zajęli się specjaliści z zakładów produkujących panele podłogowe, proponując kilka konkretnych rozwiązań.

Jednym z nich jest zastosowanie, jako podkładu pod układane panele, specjalnej pianki polietylenowej PE, która nie tylko wyrównuje podłoże, nie tylko zapewnia izolację cieplną, ale przede wszystkim powoduje lepsze tłumienie podłogi.

Czasami stosuje się także specjalne maty wykonane z różnych surowców czy tekturę falistą. Niestety, redukcja stukotu nie jest tak duża, jakiej byśmy oczekiwali.

Efektem pracy producentów marki Krono Original jest nowa technologia oznaczona literami S.A.S. (Sound Absorb System) oznacza całkowicie nową generację cichszych podłóg panelowych.

W tym przypadku cała tajemnica kryje się w dodatkowej, wyjątkowo cienkiej (ok. 0,3 mm) i przez to prawie niewidocznej warstwy panela. Ta uzupełniająca powłoka redukuje odgłosy chodzenia, pogłos kroków i wszelkiego rodzaju wibracje dźwiękowe aż do 50 procent!

Ten system sprawia także, iż dodatkowo wszelkie inne odgłosy są nieco stłumione. Specjalistyczne badania nie pozostawiają tu żadnych wątpliwości: ta nikła warstwa na panelu sprawia, iż wygrywa on ze wszystkimi innymi warstwami pochłaniającymi.
Potwierdza to przeprowadzony w Niemczech konsumencki test „Stiftung Warentest”, według którego wyciszenie pomieszczeń z podłogą S.A.S. zostało ocenione jako „bardzo dobre”.
Dodać trzeba, iż panele z systemem S.A.S. są lżejsze od standardowych i z racji zwiększonej stabilności „uderzeniowej” ich krawędzie zostały tym samym doskonale zabezpieczone, co zapobiega rozwarstwianiu się łączeń.

  Panele do łazienki

W konsekwencji tak przygotowana podłoga jest wyjątkowo odporna na nacisk spowodowany zwiększonym natężeniem ruchu osób przebywających w pomieszczeniu lub też ciężką wagą mebli.

Okazało się przy tym również, że podłogi z systemem S.A.S. ze znakomitym efektem zastępują wszystkie dodatkowe pochłaniacze dźwięków, a zwłaszcza maty o zwiększonej grubości. To z kolei przekłada się nie tylko na cenne centymetry wysokości podłoża, co ma szczególne znaczenie przy jego wymianie czy renowacji, ale zwłaszcza na ogólne koszty zakupu i montażu podłogi wraz z dodatkowymi wytłumiaczami dźwięków.

Co jeszcze gwarantuje nam SAS?

Dodatkową zaletą paneli podłogowych z systemem S.A.S. jest możliwość zamontowania ich na wodnym ogrzewaniu podłogowym, a przy montażu wymagana jest tylko folia.

I jeszcze bardzo dobra wiadomość dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników paneli podłogowych z opisanym systemem. Pod marką Krono Original pojawił się ostatnio na rynku zmodyfikowany S.A.S.+, w którym dodatkowo zmniejszona została aż o 30 procent emisja dźwięku do pomieszczeń poniżej, o to dzięki zastosowaniu innowacyjnej masy o grubości 3 mm.

Również istotna cecha paneli z systemem S.A.S.+, czyli przewodność cieplna, została przez specjalistów określona jako bardzo wysoka.

Zdjęcia Krono Original

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.