Strona główna » Wybieramy podłogi drewniane – wybierz lidera z Polski

Wybieramy podłogi drewniane – wybierz lidera z Polski

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Wybieramy podłogi drewniane

Drewno cieszy się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz. To uniwersalny i ponadczasowy, ale przede wszystkim naturalny materiał, który równie dobrze może grać pierwsze skrzypce w pomieszczeniu, jak i stanowić uniwersalne tło dla dowolnego stylu i kolorystyki.

Zdecydowanym numerem jeden na rynku podłóg drewnianychparkiety dwuwarstwowe, które łączą w sobie zalety paneli podłogowych (szybki, łatwy i bezproblemowy montaż) oraz klasycznej podłogi drewnianej (naturalny wygląd, charakter i elegancja). Dobra wiadomość? Proszę bardzo! Najwyższej jakości parkiety drewniane są produkowane… w Polsce! Przekonaj się dlaczego warto zainwestować w polskie podłogi i poznaj ofertę lidera w branży drzewiarskiej.

Ładne podłogi drewniane do mieszkania

Parkiet dwuwarstwowy – innowacyjna podłoga drewniana

Parkiet dwuwarstwowy to nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne, które pozwala na cieszenie się naturalną podłogą z drewna bez konieczności mierzenia się z uciążliwościami związanymi z jej montażem i wykańczaniem. Parkiet dwuwarstwowy to innowacyjny materiał wykończeniowy, którego poszczególne elementy (klepki) są produktami gotowymi do montażu i użytkowania bezpośrednio po ułożeniu – nie wymagają żadnych dodatkowych prac finalnych (cyklinowania, szlifowania, lakierowania czy olejowania).

Wybór podłóg w mieszkaniu

Klepki składają się z dwóch warstw: dolnej i wierzchniej. Warstwa dolna to tzw. podkład, który może mieć postać lameli (podkład iglasty) lub sklejki (podkład liściasty). Wierzchnią warstwę stanowi 4-6 milimetrowy fryz z dowolnego, szlachetnego gatunku drewna. Obie warstwy połączone są doskonałej jakości elastycznym klejem, który gwarantuje świetną współpracę szlachetnej warstwy wierzchniej z podkładem.

Gotowy do położenia i użytkowania

Każda klepka podłogi dwuwarstwowej, już na etapie produkcji, zostaje poddana wszelkim pracom obróbkowym i wykończeniowym – ma właściwy kolor i strukturę, została zabezpieczona za pomocą doskonałej jakości oleju lub lakieru oraz utwardzona promieniami UV.

  Kolory ścian do mebli Sevilla

Jak wybrać podłogi drewniane?

Obróbka: fazowanie, szczotkowanie, efekt piły

Mechaniczna obróbka klepek pozwala na uzyskanie maksymalnie naturalnego efektu, z mocnym podkreśleniem charakteru drewnianej podłogi. Parkiet dwuwarstwowy, w toku produkcji, może zostać poddany:

  • fazowaniu – to usunięcie materiału z dwóch lub czterech krawędzi klepki, co optycznie oddziela deski od siebie i sprawia, że wydają się być smuklejsze i lżejsze,
  • szczotkowaniu – to strukturyzowanie wzdłużne, podczas którego usunięta zostaje wierzchnia warstwa drewna, co pozwala na lepsze uwidocznienie słojów i odkrycie naturalnej struktury desek, dzięki temu zabiegowi parkiet nabiera bardzo indywidualnego i szlachetnego charakteru,
  • cięciu piłą – to cięcie stykowe na całej szerokości desek, za pomocą piły taśmowej, którego efektem jest rustykalne wykończenie z poprzecznymi prążkowaniami i nierówną strukturą.

Wykończenie: olej naturalny, lakier UV

Piękne drewniane podłogi

Użycie wysokiej jakości olejów i lakierów pozwala nie tylko na podkreślenie naturalnego koloru drewna lub jego dowolne wybarwienie, ale również głęboko impregnuje drewno, podnosi jego wytrzymałość i zabezpiecza przed działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Do wykończenia parkietu używa się:

  • oleju naturalnego – to olej o innowacyjnym składzie, wzmocnionej odporności, utwardzany promieniami UV, jest gwarancją maksymalnie naturalnego wykończenia deski, z głęboką impregnacją i podniesioną wytrzymałością, dodatkowo drewno wykończone olejem naturalnym można poddawać samodzielnej, miejscowej regeneracji,
  • lakieru UV – lakier jest nakładany i utwardzany z wykorzystaniem technologii UV aż siedmiokrotnie, co zapewnia doskonałą jakość i wysoką trwałość wykończenia; podłogi lakierowane lakierem UV są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe do utrzymania w czystości i konserwacji.

Dzięki obórce i wykończeniu każdej klepki w fabryce – parkiet dwuwarstwowy może być użytkowany bezpośrednio po ułożeniu go na podłodze, bez potrzeby dodatkowego cyklinowania czy lakierowani, a co za tym idzie – bez zanieczyszczania pomieszczeń oraz nieprzyjemnych zapachów

ProParkiet od firmy Kaczkan

Podłogi Kaczkan

Liderem w produkcji parkietu dwuwarstwowego na polskim rynku drzewiarskim jest rodzinna firma Kaczkan, która w branży działa od ponad 30 lat. Parkiet dwuwarstwowy Kaczkan to ProParkiet – dostępny w wielu wybarwieniach i wykończeniach. Podłogi dostępne są w kilku niezwykłych kolekacjach kolorów: Top of the World, Beauty od Oil, Chevron 45, Chevron 22, Simple LIVING – wszystkie zachwycają doskonałym, naturalnym wyglądem, głębią kolorów i perfekcyjnym wykończeniem. ProParkiet produkowany jest w oparciu o innowacyjne technologie, co gwarantuje najwyższej jakości produkt, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego i zachowaniu wszelkich norm i przepisów.

  Blaty w litego laminatu

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.