Strona główna » Uzyskanie pożyczki na wykończenie lub wyremontowanie domu

Uzyskanie pożyczki na wykończenie lub wyremontowanie domu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Kredyt na remont, nieruchomość

Dobrze jest w końcu posiadać wymarzony dom, gorzej, jednak gdy jest on niedokończony lub potrzebuje gruntownego remontu, bez czego funkcjonowanie w nim będzie utrudnione, a z pewnością niesatysfakcjonujące. Sytuacji nie ułatwia fakt, że zmiana tego stanu rzeczy jest dość kosztowna. Dla tych, którzy nie są w stanie pokryć takiego wydatku z własnej kieszeni, zawsze pozostaje opcja pożyczki w związku z wykończeniem domostwa. W artykule opisujemy, w jaki sposób ją uzyskać!

Typ kredytu

W przypadku remontu odpowiednim rozwiązaniem jest zdecydowanie się na kredyt gotówkowy. Ta forma finansowania ma bowiem jedną zasadniczą zaletę – środki uzyskane z jej tytułu klient może wykorzystać dowolnie wedle uznania. W tej kwestii istnieje jednak pewien podział, który przedstawimy później.

W teorii ten sposób można otrzymać do 255 550 złotych. Mowa zatem o zdaje się dostatecznej kwocie potrzebnej na tego typu inwestycję. Praktycznie to, ile bank udzieli nam pieniędzy, zależne jest jak zwykle od przestawionej przez interesanta zdolności kredytowej. Co do trwania umowy pożyczki, to porozumienie między obydwoma stronami może trwać maksymalnie dekadę. Czas ten pozwoli na zarówno dokonanie niezbędnych prac, jak i komfortowe spłacenie całości zobowiązania.

„Ważną rzeczą jest porównanie kosztów w wielu bankach, ponieważ poszczególne oferty bardzo się od siebie różnią. Dla przykładu pożyczając 300 000 zł na 25 lat i wybierając słabą ofertę kredytu, można przepłacić nawet o 76 000 zł.” – możemy przeczytać na stronie Expander

Kredyt gotówkowy uwzględniający cel finansowania

Wróćmy do wspomnianego wcześniej podziału. Istnieją bowiem dwa typy kredytów gotówkowych. Pierwszy określany mianem celowego zawiera w sobie deklarację klienta co do konkretnego celu finansowania. Przy czym musi się ona bezwzględnie pokrywać z rzeczywistością – niezbędne będzie zatem dostarczenie adekwatnych dowodów w postaci paragonu, rachunku, faktury itd. Banki chętniej przyznają ten typ kredytu gotówkowego z racji tego, że instytucja może w procesie weryfikacji faktycznie ustalić, czy pożyczkobiorca poradzi sobie ze spłatą.

  Rośliny doniczkowe na parapetach - gdzie jakie dobrze rosną

Kredyt gotówkowy bez celu finansowania

Drugi typ pozbawiony jest konieczności opisania tego, na co zostanie przeznaczona pożyczka. Dzięki temu osoba decydująca się na to rozwiązanie nie musi dostarczać żadnej dodatkowej dokumentacji służącej do weryfikacji wydatku. Istnieje jednak druga strona medalu: w tym przypadku banki rzadziej pozytywnie akceptują wnioski, ponieważ w żaden sposób nie mogą się one zabezpieczyć przed ewentualnymi problemami ze spłatą.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.