Strona główna » Wybieramy nowoczesną kuchenkę do nowego mieszkania

Wybieramy nowoczesną kuchenkę do nowego mieszkania

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kuchenki wolno stojące to bardzo popularne urządzenia chętnie wybierane do polskich kuchni. Ich niewątpliwą zaletą jest atrakcyjna cena, kuchenki wolnostojące kupimy bowiem w niższej cenie niż droższy sprzęt przeznaczony do zabudowy.

Nowoczesne kuchenki to także doskonałe uzupełnienie wystroju nowej kuchni. Jakie kuchenki wolno stojące warto dziś kupić i dlaczego opłaca się postawić właśnie na nie?

Spis treści porady

Kuchenka wolno stojąca

Kuchenka wolno stojąca gazowa Amica

Kuchenka taka jest tania w zakupie i ekonomiczna w codziennym użytkowaniu. Kuchenka wolno stojąca to sprzęt AGD, po który najczęściej sięgają osoby, dla których największe znaczenie ma oszczędność. Kupując tradycyjną kuchenkę oszczędzamy bowiem nie tylko na jej samym zakupie, ale także na późniejszej eksploatacji.

Kuchenka gazowa – najlepszy wybór dla oszczędnych

Zdecydowanie najtańsze w użytkowaniu są kuchenki wolnostojące w całości zasilane gazowo. W modelach tych zarówno płyta grzewcza, jak i piekarnik działają na gaz. W sprzedaży dostępny jest ich szeroki wybór i praktycznie każdy znany producent posiada je w swojej ofercie. Kuchenka Amica gazowa to dobry wybór dla użytkowników, którzy cenią sobie tradycyjne i tanie w eksploatacji rozwiązania. Dobrze sprawdzi się szczególnie w domach, gdzie codziennie przygotowuje się domowe potrawy.

Wadą kuchenek gazowych jest jednak brak niektórych użytecznych funkcji, który dostrzeżemy głównie w przypadku piekarnika. Piekarnik gazowy posiada bowiem jeden palnik umiejscowiony na spodzie urządzenia i jest pozbawiony praktycznej funkcji termoobiegu.

Kuchenka gazowo-elektryczna – lepsze efekty pieczenia

W przypadku, kiedy planujemy często korzystać z piekarnika, najlepszym wyborem będzie więc zakup kuchenki gazowo-elektrycznej. Kuchenka Amica gazowo-elektryczna posiada płytę grzewczą zasilaną tanim gazem, a piekarnik energią elektryczną.

Większość dostępnych w sprzedaży modeli kuchenek gazowo-elektrycznych jest także wyposażonych w termoobieg, który zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła we wnętrzu urządzenia i gwarantuje lepsze efekty pieczenia.

  Najnowocześniejsze płyty gazowe

Kuchenka Amica gazowo-elektryczna z termoobiegiem to więc najlepszy wybór, jeśli zależy nam na oszczędności użytkowania płyty grzewczej oraz doskonałych efektach pieczenia.

Kuchenka wolno stojąca elektryczna z płytą ceramiczną

Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań, którzy cenią sobie komfort i bezpieczeństwo korzystania z urządzeń zasilanych w całości energią elektryczną, zostały stworzone kuchenki elektryczne. W modelach tych zarówno płyta grzewcza, jak i piekarnik są zasilane prądem. Takie modele znajdziemy m. in. w ofercie marki Amica.

Kuchenka Amica elektryczna model AMICA 58CE3.315HTaQ (W) posiada łatwą w czyszczeniu i nowocześnie wyglądającą płytę ceramiczną oraz duży piekarnik z termoobiegiem. Decydując się na zakup kuchenki wolno stojącej elektrycznej warto zwrócić także uwagę także na jej klasę energetyczną i wybierać modele oznaczone symbolem A.

Nowoczesna kuchenka do nowej kuchni – jaki model wybrać?

Kuchenka Amica, wolno stojąca, z elektrycznym piekarnikiem

Jeśli poszukujemy nowej kuchenki wolnostojącej do swojej kuchni, warto zainteresować się urządzeniami marki Amica. Kuchenka Amica to dobry wybór, jeśli szukamy niezawodnego sprzętu AGD w przystępnej cenie. Na uwagę szczególnie zasługuje duży piekarnik XXL, w którym do dyspozycji mamy ponad 60 l miejsca na nasze potrawy. Większą pojemność piekarnika oferuje m. in. model AMICA 510GE3.43ZpTaF (W).

Kuchenka Amica posiada także chłodny front, dzięki czemu może być z powodzeniem użytkowana przez rodziny z dziećmi bez obaw o oparzenia. Kuchenki tej marki to także energooszczędne urządzenia, które występują w klasie energetycznej A. Kuchenka Amica w Neonet.pl to więc znakomity wybór, jeśli zależy nam na zakupie nowoczesnego, energooszczędnego i funkcjonalnego urządzenia w przystępnej cenie.

Przy współpracy z Neonet.pl

Może Cię zainteresować: