Strona główna » Jakie dachowe okno obrotowe wybrać – drewniane czy PVC?

Jakie dachowe okno obrotowe wybrać – drewniane czy PVC?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Oba rodzaje okien – i drewniane, i z PVC – doskonale zdają egzamin na dachu. Oba mają dobre parametry izolacji termicznej i akustycznej. Jednak szukając okien bardzo odpornych na wysoką wilgotność powietrza i duże zmiany temperatury, lepiej wybrać te z profilami z PVC.

Okna obrotowe są bardzo wygodne w obsłudze dzięki zawiasom umieszczonym w połowie długości skrzydła. To umożliwia obrócenie okna o 180°, co bardzo ułatwia jego obsługę i mycie. Okno może być stosowane przy różnych wysokościach ścianki kolankowej. Polska firma OKPOL, mająca 27-letnie doświadczenie w produkcji okien dachowych, oferuje okna obrotowe zarówno drewniane, jak i z PVC.

Ciepło drewna

Okna drewniane są bardzo cenione za ciepły, naturalny wygląd. Dzięki nim na poddaszu łatwiej stworzyć przytulny klimat, szczególnie jeżeli we wnętrzu są elementy z drewna, jak belki podsufitowe czy słupy konstrukcyjne. Struktura drewnianych profili jest równomierna, pozbawiona sęków i sinizn. Wykonane z klejonego drewna sosnowego są impregnowane i malowane lakierem, co chroni je przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Okno obrotowe Okpol IGO

Konstrukcja okien drewnianych OKPOL produkowanych w technologii SuperThermo dodatkowo posiada nowoczesne rozwiązanie zewnętrznego oblachowania, łączącego elementy aluminiowe z wykończeniami z PVC, co zwiększa szczelność i termoizolacyjność całego okna. Przykład: okpol.pl/produkt/iso-e2

Okna PVC do kuchni i łazienki

Okna dachowe z PVC są przede wszystkim przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak: kuchnie, łazienki, pralnie. Wielokomorowe profile są odporne na wilgoć, nie wymagają konserwacji poza zwykłym umyciem. Nie absorbują wilgoci, są odporne na czynniki atmosferyczne, chemiczne i biologiczne.

Takim produktem jest na przykład okno obrotowe OKPOL IGO I3 z profilami wielokomorowymi SOLID+ PVC, wypełnionymi pianką poliuretanową. Dzięki takiej konstrukcji oraz zastosowaniu ciepłej ramki międzyszybowej, powłoki niskoemisyjnej i wysokiej jakości uszczelek piankowych, okno ma doskonałe parametry termiczne – współczynnik przenikania ciepła 0,78 W/(m2·K), czyli już teraz spełnia normę obowiązująca od 2021 roku.

  Koralowy to kolor roku 2019 - Living Coral

Komfort użytkowania okna podnoszą takie akcesoria jak klamka ExtraSecure z kluczykiem i z funkcją mikrouchylenia czy funkcjonalny nawiewnik NEO VENT.

Okno obrotowe IGO I3 może być stosowane przy różnych wysokościach ścianki kolankowej. Można je zamówić w każdym niestandardowym rozmiarze, mieszczącym się w przedziale 55-114 cm x 78-160 cm.
Jego tańszą alternatywą jest model dwuszybowy IGO E2: okpol.pl/produkt/igo-e2-pvc

Może Cię zainteresować: