Strona główna » Wnętrze w stylu eko

Ekologiczny wystrój nie musi oznaczać wzorniczego nieładu i słabej jakości. Wnętrze w stylu eko można urządzić ciekawie i konsekwentnie. Drewno z odzysku, palety przemysłowe, buteli, a nawet balony na wino…. Do takiego wnętrza zapraszamy!

Trend eko to między innymi przywiązywanie wagi do jakości, a nie ilości oraz do tego, z jakich materiałów są wykonane przedmioty, które chcemy kupić. Wyrzucanie i marnowanie staje się niemodne, zaś świadome decyzje w trakcie zakupów coraz bardziej tak.

Moda na 3R
Wraz z modą na styl eko, przyszła moda na recykling. A z tym ścisle współistnieje hasło 3R, czyli reduce, recycle, reuse (co oznacza: ograniczaj, przetwarzaj i wykorzystuj ponownie). Jak się okazuje stosowanie zasad 3R to juz nie tylko moda, ale i praktyka. Działa w Warszawie niezwykły salon fryzjerski – organiczny fryzjer Haircology, w którym nie tylko zabiegi są wykonywane na bazie organicznych kosmetyków, ale całe wnętrze zostało urządzone z materiałów powtórnie przetworzonych zgodnie z zasadą 3R. Wnętrze warte pokazania, bo wiele osób może zainspirować do urządzenia własnego mieszkania w stylu eko.

Meble z recyklingu
Najważniejszym miejscem jest drewniany stół, przy którym odbywa się strzyżenie i czesanie, sporządzane są produkty do pielęgnacji włosów oraz skupia się życie towarzyskie. Wszystkie elementy stołu zostały wykonane z drewna z odzysku – starych desek, drzwi, szuflad i nóg od stołów. Dzięki współpracy ze stolarzami udało się połączyć te elementy w harmonijną całość, wykorzystując potencjał niechcianych rzeczy. Nad stołem wiszą lampy, których klosze zrobiono z … szklanych balonów na wino. Odpocząc można na kanapach zrobionych z palet, przy małym stoliku, czyli desce powieszonej na linach. Niezwykłymi meblami są też fotele postawione na podestach z pieńków brzozowych. Sufit natomiast ozdobiony jest fototapetą z widokiem koron drzew.

Kolory natury

We wnetrzu w stylu eko, takim jak Haircology, najlepsze są stonowane, neutralne barwy ziemi skomponowane z zielenią. Przeważają naturalne materiały i tkaniny, – drewno z odzysku, czy fronty mebli wykończone płytą OSB. Urozmaicenie stanowią kolorowe przedmioty, takie jak np. grzebienie zawieszone pod sufitem w łazience, siedziska dla dzieci czy kosz na zabawki. Nie marnuje sie papieru na drukowanie informacji dla klientów – do tego służy tablica i kreda. Ceny kosmetyków są wystawione w podstawkach zrobionych z korków do wina. Dekoracje stanowią też olejki w szklanych butelkach.

  Jakie kolory ścian pasują do sypialni w beżach?

projekt wnętrza NOKEarchitects
www.haircology.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.