Strona główna » Części zamienne do AGD

Części zamienne do AGD

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zepsuta uszczelka w drzwiach lodówki. Zapchany filtr w odkurzaczu. Pęknięty wąż w pralce. Zgubiona termosonda. Mała awaria – duży kłopot. Co robić? Naturalnie najlepiej kupić część zamienną, tylko często nie wiadomo, gdzie jej szukać.

O urządzenia trzeba dbać
Nikogo, kto ma samochód nie trzeba przekonywać, że co jakiś czas należy pojechać do serwisu, wymienić płyny, olej i sprawdzić stan poszczególnych elementów. Natomiast wiele osób zapomina o sprawdzaniu i serwisowaniu swoich urządzeń AGD. Badania przeprowadzone przez Electrolux wykazały, że 60% urządzeń AGD działa poniżej swoich możliwości, właśnie z tego powodu. Pełny worek w odkurzaczu i zapchane filtry oznaczają znacznie mniejszą siłę ssania, szron w zamrażarce i chłodziarce, to istotnie większe zużycie energii, zabrudzona zmywarka nie będzie domywać naczyń, a pralka może śmierdzieć zgnilizną. Choć naturalnie każdy wolałby po prostu kupić urządzenie i więcej się nim nie przejmować, to jeśli chcemy, aby sprzęty pracowały długo i bez zarzutu musimy czasem o nie zadbać. Szczegółowe informacje na ten temat powinny znajdować się w każdej instrukcji obsługi.

Oryginalne części zamienne
Zakup części zamiennych czy materiałów eksploatacyjnych wiąże się z dodatkowym, często niemałym wydatkiem. Dlatego sporym powodzeniem cieszą się znacznie tańsze podróbki. Czasami taka oszczędność się opłaca, ale nie zawsze. Niejednokrotnie podrobione części szybciej się psują, gorzej pracują, a co gorsza mogą także uszkodzić sprzęt. Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto podejmować takie ryzyko. Producenci zgodnie podkreślają, żeby zawsze stosować oryginalne części zamienne, co da gwarancję prawidłowej pracy. Najpewniejszym źródłem są autoryzowane serwisy oraz sklep producenta. Jedynym kłopotem jest czas oczekiwania na część. Serwis i sklep stacjonarny nie mogą mieć w magazynie wszystkich części do wszystkich modeli, a zamówienie ich od producenta potrafi zabrać nawet kilka tygodni.

Sklep producenta w internecie

Ciekawym i bardzo wygodnym rozwiązaniem jest sklep producenta w internecie. Takie rozwiązanie proponuje Electrolux. Na stronie sklepu można szybko i wygodnie znaleźć poszukiwaną część zamienną. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę albo numer produktu (SKU), albo numer PNC, który widnieje na tabliczce znamionowej, albo model. Oferta e-sklepu Electrolux jest jednak znacznie bogatsza. Oprócz oryginalnych części zamiennych można tam znaleźć także materiały eksploatacyjne i dodatki do wszystkich kategorii urządzeń, od worków do odkurzaczy po filtry do okapów. Znajdują się tam także specjalistyczne środki czystości, odświeżacze i różnorodne akcesoria – worki na pranie, maty przedłużające świeżość produktów przechowywanych w chłodziarce, silikonowe formy do ciasta i wiele innych przydatnych rzeczy.

  Czarne meble - jakie do nich kolory ścian?

Za zakupy w sklepie internetowym płaci się kartą kredytową. Jeśli towar jest dostępny, dostawa następuje najpóźniej w ciągu 10 dni roboczych.

www.shop.electrolux.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.