Strona główna » Malowanie mieszkania; modne kolory farb w 2013 roku

Malowanie mieszkania; modne kolory farb w 2013 roku

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Eksperci amerykańskiej marki Benjamin Moore prezentują „Color Trends 2013” – modne kolory farb w 2013 roku, najciekawsze zestawienia kolorów do mieszkań. Modne są pastele.

Publikacja „Color Trends 2013” jest przygotowana przez ekspertów związanych z amerykańską marką Benjamin Moore, produkującą farby do wnętrz. Powstały cztery palety kolorów, które odmienią domową przestrzeń. Zdjęcia aranżacyjne przedstawiają te same pomieszczenia sfotografowane przed i po pomalowaniu ścian modnymi kolorami farb z „Color Trends 2013”. Dzięki temu widać co potrafi kolor w aranżacji wnętrz..

Kolory eleganckie – granat, biel, beż, krem

Paleta kolorów „New Traditional” to świeże spojrzenie na klasyczną elegancję. Kompilacja pięciu odcieni z różnych rodzin kolorystycznych, które możemy dowolnie ze sobą zestawiać. Jedynym ciemnym kolorem w zestawieniu jest klasyczny granat – evening dove 2128-30, który stanowi efektowne tło dla mebli utrzymanych w jasnej kolorystyce. Przeciwwagą dla granatu są zgaszony żółty odcień golden straw 2152-50 oraz subtelny krem seapearl OC-19. Paletę „New Traditional” ożywia lekko cukierkowy, koralowy dusty mauve 2174-40. Kolekcję dopełnia beż baja dunes 997, który sprawdzi się jako kolor dodatków użytych w aranżacji. 

Bogactwo – czekolada, szarość, biel

Kolekcja „Artisan” to najlepszy dowód na to, że kolory nie muszą lśnić, by tworzyć wytworny klimat we wnętrzu. W palecie „Artisan” intrygujący efekt osiągnięty został w oparciu o stonowaną kolekcję kolorów, które stanowią doskonałe tło dla antyków, jak i pamiątek z dalekich podróży. Czekoladowy brąz satchel AF-240 bardzo dobrze komponuje się z szarością sea haze 2137-50, a biel ze słoneczną nutą monterey white HC-27 to idealna partnerka dla brązowego silhouette AF-655. Kolory z kolekcji „Artisan” to propozycja dla osób, które chcą stworzyć eklektyczne wnętrze..

Kontrastowe kolory

Z myślą o dynamicznych mieszkańcach wielkich miast powstała kolekcja „Urbanite”. Pierwszą parę kolorów w „Urbanite” tworzą morski granat polo blue 2062-10 i złocisty żółty marblehead gold HC-11. Drugi duet to oliwkowy sparrow AF-720 i przydymiony jasnozielony camouflage 2143-40. Paletę uzupełnia złamana biel moonlight white OC-125.

  Podłogi olejowane - pielęgnacja

Zieleń i reszta

Patrząc na modne kolory z palety „Coastal” pierwsze skojarzenie, które się nasuwa to wiosna. „Coastal” to pięć odcieni inspirowanych naturą. Kolory zostały tak dobrane, żeby rozświetlić wnętrze i stworzyć w nim atmosferę relaksu. Trawiasty zielony stratton blue HC-142 pięknie prezentuje się w otoczeniu ciepłej bieli simply white OC-117. Z kolei subtelna zieleń tranquility AF-490 lepiej czuje się w towarzystwie optymistycznego żółtego lemon sorbet 2019-60. Dodatki można dobrać w kolorze błękitnym van courtland blue HC-145.Zdjęcia www.benjaminmoore.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.