Strona główna » Wielkoformatowe płytki marki Ceramstic

Wielkoformatowe płytki marki Ceramstic

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wielkoformatowe pokrycia ceramiczne i gresowe to duże formaty 90×30, 75×30, 91×43 i 85×40 cm. Są w szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej, od mlecznych bieli kolekcji Calacata czy Diva, przez piaskowe beże Realle, po refleksy Pianissimo.

Gresowe płytki pokrycia podłogowego Calacata w wymiarach 85×40,5 cm mają szlachetny deseń mlecznobiałego marmuru z szarym użyleniem i nadają się idealnie do uzyskania efektu lśniącej tafli. Płytki gresowe są wykonane w technologii slim (jedynie 4,5 mm grubości), co pozwala kłaść je techniką „płytka na płytkę” oraz sprawia, że dają się łatwo ciąć, nawet przy pomocy noża do szkła. Calacata to również ceramiczne pokrycia ścienne – klasyczne Almofada oraz dekoracyjne Quitan, łączące dyskretny wzór marmuru z nowatorską, przywodzącą na myśl płaskorzeźbę strukturą.
W kolekcji Ceramstic Pianissimo jest osiem różnych wzorów płytek ściennych w rzadko spotykanym wymiarze 75×30 cm. Oprócz klasycznego wzoru szlachetnego złotego marmuru w kilku wariantach, Pianissimo to również płytki o fakturze falistej oraz wersje zdobione nowoczesnymi, florystycznymi ornamentami.
Z kolei nadmorskie desenie pokryć z serii Realle pasować będą doskonale do aranżacji łazienkowych utrzymanych w estetyce marynistycznej. Wzory płytek przywołują na myśl jasne, piaszczyste plaże. .

Atutem prostokątnych kształtów płytek wielkoformatowych jest efekt optycznego wydłużenia płaszczyzn. Układając je wzdłuż lub w poprzek ścian i podłóg można sprawić, że wnętrza będą optycznie dłuższe, szersze lub wyższe niż są w rzeczywistości.

zdjęcia Ceramstic

  Gres o wyglądzie piaskowca

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.