Strona główna » Wielkanocny stół

Wielkanocny stół

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Centralnym punktem domu w ciągu tych kilku dni jest niezaprzeczalnie świąteczny stół. Jak sprawić, aby zapraszał gości do siebie? Najpierw stół należy odpowiednio „ubrać”. Zazwyczaj decydujemy się na biały obrus przełamany barwnymi dodatkami. W takim wypadku warto wykorzystać kolorowe, tekstylne podkładki pod talerze lub kontrastowy bieżnik.

Ciekawym rozwiązaniem jest także obrus w delikatną kratę, np. z tkaniny Aquarium marki Dekoria. Co jeszcze powinno znaleźć się na stole? Dekoria.pl poleca koszyczki wykonane z materiału dopasowanego do reszty wystroju, w których położyć możemy chleb lub wielkanocne jajka. Nie zapomnijmy także o serwetach dla gości – obowiązkowo złożonych w fantazyjny sposób lub przewiązanych delikatną wstążeczką.

Aby stół nabrał jeszcze bardziej świątecznego charakteru poświęćmy trochę uwagi krzesłom. Na te kilka dni odmienią je np. specjalne sukienki lub siedziska. Wyjątkowo odziane krzesła już dawno przestały być przywilejem jedynie Państwa Młodych podczas ich najważniejszego dnia w życiu. Coraz częściej stają się ozdobą uświetniającą uroczystości i spotkania przy rodzinnym stole. 

Osoby poszukujące oryginalniejszych rozwiązań, znudzone już tradycyjnymi wielkanocnymi kolorami, mogą wybrać polecane przez Dekoria.pl barwy ziemi – beże i brązy. Aby pomieszczenie nie wydawało się zbyt ciemne pamiętajmy o jasnych dodatkach. Charakter takiej aranżacji podkreślą naturalne elementy, np. przewiązane rafią serwetki czy drewniane ozdoby. Całość idealnie uzupełnią słoneczne żonkile i zieleń tradycyjnych elementów – młodego owsa czy rzeżuchy.

www.dekoria.pl 
Przykładowe ceny:
• Obrus w kolorze śnieżnobiałym, kolekcja Jupiter : od 44,99 zł
• Obrus prostokątny w niebieską kratę: od 59 zł
• Bieżnik prostokątny w kolorze kakao (40x130cm): 21,90 zł
• Komplet żółtych podkładek pod talerz (30x40cm): 21,90 zł
• Sukienka na krzesło w kolorze brązowym: 64,90 zł
• Koszyk na pieczywo lub jaja: 24,90 zł

  Lustro w ornamentowej ramie

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.