Umywalka, która rzadko jest brudna

Najbardziej pożądaną cechą szkliwa, którym pokrywana jest ceramika łazienkowa, oprócz wytrzymałości mechanicznej i odporności chemicznej, jest łatwość utrzymania go w czystości. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki lub szkliwa. Podobne powłoki stosowane są również na szybach kabin prysznicowych.

Na idealnie gładkiej powierzchni wyrobów pokrytych specjalnym szkliwem lub powłoką, drobne krople wody łatwo łączą się w większe i szybko spływają wraz z nieczystościami. Brud nie przylega tak łatwo, a ten, który na niej pozostanie jest łatwy do usunięcia.

Dzięki takiej powłoce powierzchnia ceramiki łazienkowej i szkło kabin prysznicowych dłużej są czyste. Nawet kilkutygodniowe osady z kamienia lub tłuszczu można łatwo usunąć bez dodatkowych środków czyszczących.

Wybierając ceramikę łazienkową lub kabinę prysznicową warto sprawdzić czy jest ona dostępna z powłoką np. Reflex Koło (ceramika, kabiny), KeraTect (ceramika) czy GlasPlus (kabiny). Na zdjęciu umywalka Koło Varius Zebrano.

Tekst Koło

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.