Strona główna » Umeblowanie pokoju dla małego chłopca

Umeblowanie pokoju dla małego chłopca

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W pokoju jest położona gładź i ściany są pomalowane farbą Dulux w kolorze cierpkiej cytryny, na podłodze panele. Chcielibyśmy, by w pokoju znalazło się rozkładane 2-osobowe spanie i duże biurko. Podobają nam się meble z frontami w odcienu zieleni. Jest to pokój narożny (ściana 290 cm i ta z oknem). Niestety jest to najzimniejszy pokój w mieszkaniu. I tu mam takie dodatkowe pytanie: czy można go w jakiś skuteczny sposób ocieplić?

W kwestii ocieplenia nie wiem na ile Państwo chcą ingerować, ale moim zdaniem najlepiej położyć na ścianach styropian lub włókno szklane, aby dobrze docieplić pomieszczenie. To jednak są poważne prace. Bez remontu mozna nieco ocieplić podłoge kładąc na nią wykładzinę dywanowa. Może trochę ocieplić wnętrze, ale na zbyt wiele nie należy liczyć.
A teraz ustawienie mebli.

W pierwszej wersji biurko jest nieco krótsze, ale dzięki temu może być ustawione pod oknem, co zapewnia dobre oswietlenie miejsca pracy. W drugiej wersji proponuję duże biurko-stół. W pokoju ma być, tak jak Państwo piszecie, rozkładana kanapa dla dwóch osób. Trzeba wziąć pod uwage właśnie funkcję rozkladania i tak rozplanowac meble, by bez problemu rozłożyć spanie. Obok zmieści się również szafa ubraniowa, choć nie za duża…
Do mebli z zielonymi frontami dobrałabym szarobrązowy dywan lub wykładzinę. W podobnej kolorystyce zasłony, mogą być z jakimś ciekawym wzorem, niekoniecznie dziecięcym. Ściany pomalowałabym na biało lub ecru, jasny ciepły kolor, ale nie taki ostry jak opisana cytryna. Ściana przy łóżku może być w ciemniejszym kolorze z tej samej tonacji lub np. wyłożona tapetą – przykład poniżej.
Na ścianie po lewej stronie mogą zrobić Państwo pas ściany pomalowanej farbą tablicową, np. szeroki na 100 cm – dla malucha będzie to świetny sposób na ozdobienie pokoju własną twórczością. Taką farbą można też pomalować np. drzwiczki szafki czy stolik.

  Czym różni się pokój kąpielowy od zwykłej łazienki?

Projekty i konsultacja Marina Suchorska www.quadrat.pl

Zdjęcia: meble.meblopol.pl, Benjamin Moore, studiorasch.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.