Czym różni się pokój kąpielowy od zwykłej łazienki?

Mamy dużą łazienkę – ok. 9 metrów. Czy możemy w niej urządzić pokój kąpielowy? Co tam powinno być? Czym pokój kąpielowy różni się od zwykłej łazienki? Metrażem?

Przede wszystkim tym, że musi spełniać warunki miejsca doskonałego do relaksu. Fotel, toaletka, kwiaty, duża wanna i najlepiej okno… Klasyczny pokój kąpielowy widać na zdjęciu obok.
Oczywiście łatwiej jest urządzić pokój kąpielowy kiedy łazienka ma te 9-15 metrów kwadratowych. Ale i w mniejszej jest to możliwe. Pokój kąpielowy powinien być bardziej podobny do pokoju niż do klasycznej łazienki. Stąd wskazówka, by było w nim okno albo wręcz drzwi tarasowe (oczywiśce to wersja „na bogato” dla właścicieli domów).

Druga sprawa – musi być taka wanna, w której naprawdę się zrelaksujemy, odpoczniemy. Np. model wolno stojący, w pięknym kształcie, a wokół przestrzeń… O to właśnie chodzi!
Koniecznie musi być fotel, lampka, może nawet toaletka w lustrem niczym nie przypominającym luster łazienkowych (ładna ozdobna rama, ciekawy kształt). Miejsce na kwiaty doniczkowe lub świeże obowiązkowo! No i dekoracje, obrazy, zdjęcia, garfiki na ścianach. Może jakieś tkaniny w oknie, na fotelu, na podłodze. Ma być milutko!
Lampa pod sufitem np. żyrandol pokojowy – od razu zmieni klimat łazienki.
A czego nie może być? Pralki, suszarki, rozwieszonego prania, środków czystości typu proszki, płyny do szorowania itp.
W pokoju kąpielowym mamy się zrelaksować, odpocząć, poleżeć  w wannie pełnej piany, obstawionej świecami, w półmroku…
A wszystko po to, by zapomnieć o sprawach dnia codziennego…. Uffffff
Przykłady innych pokoi kąpielowych poniżej.

Zdjęcia- Bejamin Moore, Paradyż, Dulux, Lotari