Strona główna » Czym różni się pokój kąpielowy od zwykłej łazienki?

Czym różni się pokój kąpielowy od zwykłej łazienki?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mamy dużą łazienkę – ok. 9 metrów. Czy możemy w niej urządzić pokój kąpielowy? Co tam powinno być? Czym pokój kąpielowy różni się od zwykłej łazienki? Metrażem?

Pokój kąpielowy różni się od zwykłej łazienki przede wszystkim tym, że musi spełniać warunki miejsca doskonałego do relaksu. Fotel, toaletka, kwiaty, duża wanna i najlepiej okno… Klasyczny pokój kąpielowy widać na zdjęciu wyżej.
Oczywiście łatwiej jest urządzić pokój kąpielowy kiedy łazienka ma te 9-15 metrów kwadratowych. Ale i w mniejszej jest to możliwe. Pokój kąpielowy powinien być bardziej podobny do pokoju niż do klasycznej łazienki. Stąd wskazówka, by było w nim okno albo wręcz drzwi tarasowe (oczywiście to wersja „na bogato” dla właścicieli domów).

Druga sprawa – musi być taka wanna, w której naprawdę się zrelaksujemy, odpoczniemy. Np. model wolno stojący, w pięknym kształcie, a wokół przestrzeń… O to właśnie chodzi!
Koniecznie musi być fotel, lampka, może nawet toaletka w lustrem niczym nie przypominającym luster łazienkowych (ładna ozdobna rama, ciekawy kształt). Miejsce na kwiaty doniczkowe lub świeże obowiązkowo! No i dekoracje, obrazy, zdjęcia, grafiki na ścianach. Może jakieś tkaniny w oknie, na fotelu, na podłodze. Ma być milutko!
Lampa pod sufitem np. żyrandol pokojowy – od razu zmieni klimat łazienki.

A czego nie powinno być w pokoju kąpielowym?

Nie jest wskazane, by stały tu takie sprzęty jak pralka, suszarka, by nie rozwieszać tu prania, by nie stały na widoku środki czystości typu proszki, płyny do szorowania itp. Jeżeli nie ma wyjścia i muszą być sprzęty AGD w łazience, to należy je zabudować, a wszelka chemię gospodarczą zamknąć w szafkach.

W pokoju kąpielowym mamy się zrelaksować, odpocząć, poleżeć w wannie pełnej piany, obstawionej świecami, w półmroku…Jak zabudować pralkę
A wszystko po to, by zapomnieć o sprawach dnia codziennego…. Uffffff
Przykłady innych pokoi kąpielowych powyżej.

Zdjęcia- Bejamin Moore, Paradyż, Dulux, Lotari

  Nowoczesne mieszkanie urządzone w klimacie przedwojennej kamienicy

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.