Strona główna » Szwajcarskie podłogi

Ogrzewanie podłogowe, nie musi być powodem rezygnacji z montażu pięknych drewnianych desek. Producent Bauwerk Parkett wprowadził do oferty kolekcję szwajcarskich podłóg Villapark. To ciekawy design i kolorystyka, funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Villapark to dwuwarstwowa podłoga stworzona z myślą o miłośnikach desek w większym rozmiarze. Można je montować na instalacji ogrzewania podłogowego.

Podłogi Bauwerk Parkett z tej kolekcji idealnie spełniają te oczekiwania. Ich opór cieplny, parametr najważniejszy dla efektywności „podłogówki”, jest minimalny – wynosi około 0,049 m2 K/W. Taki wynik jest możliwy dzięki specjalnej konstrukcji deski. Dwuwarstwowa podłoga stworzona została z cienkiego i twardego HDF-u jako warstwy dolnej i litego drewna jako 2,5-milimetrowej warstwy użytkowej.
Podłogi z tej kolekcji dostępne są w różnych wariantach wykończenia struktury – deski mogą być szczotkowane, ryflowane lub piłowane. Każda z tych opcji ma swoje zalety.

Wyraziste wykończenie powierzchni pełni jednak nie tylko rolę estetyczną – nieregularna powierzchnia świetnie maskuje ślady użytkowania i mechaniczne uszkodzenia. Dzięki temu renowacja podłogi nie będzie konieczna (choć jednokrotne cyklinowanie podłóg z serii Villapark jest dopuszczalne).

Deski z tej kolekcji mają większe niż standardowe wymiary dla podłóg dwuwarstwowych – długość 2100 mm, szerokość 190 mm i grubość 9,5 mm. Duże deski świetnie sprawdzają się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Duży format deski jest dodatkowo podkreślony fazowaniem na długich bokach – po ułożeniu zabieg ten daje efekt jeszcze dłuższych desek, optycznie powiększających pomieszczenie. Deski z kolekcji Villapark mogą być też fazowane na wszystkich bokach, co podkreśli charakter naturalnej drewnianej podłogi.
Villapark to kolekcja złożona z podłóg dębowych, jesionowych i orzechowych
w bardzo wielu wybarwieniach – od bielonych, poprzez naturalne, opalane, termowane, na intensywnych i ciemnych kończąc.

Informacje techniczne:
* Wymiary: 2100 x 190 x 9,5 mm
* Dostępne struktury: szczotkowane, ryflowane, piłowane
* Dostępne rodzaje wykończeń: olej naturalny lub lakier matowy
* Fazowanie: na długim boku
* Opór cieplny: 0,049 m2 K/W
* Reakcja na ogień – trudnopalne (klasa Cfl-s1 wg normy EN 14342)
* Cena: od 312 zł/m2

Podłogi z opisywanej kolekcji dostępne są w salonach firmowych Lares

  Cegła - ciekawe wykończenie ścian

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.