Strona główna » Sypialnia w różnych stylach

Nowoczesna, japońska w stylu zen czy stylizowana – lubimy sypialnie w różnych stylach. Najważniejsze, by była konsekwentnie urządzona i by lubili ją domownicy. Trzy pokazane sypialnie właśnie takie są.

Sypialnia w stylu japońskim – zdjęcie obok
Naturalne materiały (drewno, len, bawełna) podkreślają ścisły związek człowieka z przyrodą. We wnęce za wezgłowiem łóżka, pomalowanej na ciemny kolor i podświetlonej taśmami ledowymi, zawieszono pasy lnu z motywem bambusa. Łóżko i szafki nocne to kolekcja  Vento z www.beds.pl
Za przesuwaną ścianą znajduje się pojemna garderoba – zdjęcie poniżej. Również w tym wnętrzu znalazł się "japoński" element – lampa z kloszem o poziomych podziałach (taka sama wisi w sypialni).

Stylizowana – zdjęcia poniżej
Podwójne stylizowane stare drzwi właścicielka kupiła w Szwecji. Przed zamontowaniem trzeba było je skrócić i poszerzyć otwór drzwiowy. Kryształowe szybki można zasłonić firankami zawieszonymi na kutym karniszu przymocowanym do framugi
Lustrzane świeczniki w złoconych ramach były i nadal są bardzo popularne w szwedzkich domach. Właścicielka kupiła je w tamtejszym sklepie IKEA.

Nowoczesna – zdjęcia poniżej
Dekoracyjny wygląd tej sypialni to w głównej mierze zasługa kolorystyki –  dominuje tu fiolet. Istotne są też dyskretne wzory – na tapecie, firance oraz na pikowanej narzucie. Z prostotą wystroju kontrastuje ozdobna orientalna lampa – pamiątka z podróży.
Łóżko Dafne ze sklepu www.beds.pl
Regał z płyty gipsowo-kartonowej zbudowano we wnęce między wystającą ścianką kryjącą przewody kominowe a oknem. Jedna z półek na wysokości łóżka służy jako stolik nocny.
Kącik do pracy urządzono na podeście, na który prowadzą schodki wykończone deską parkietową z drewna merbau. Dzięki podwyższeniu blat biurka jest w dzień lepiej oświetlony naturalnym światłem.

Materiał pochodzi z

  Jak dobrze urządzić łazienkę - sprawdzone sposoby, by unikać błędów

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.