Strona główna » Styl industrialny w wersji soft

Śródmiejski apartament w sercu Warszawy, cisza, spokój i kreatywnie zaaranżowana przestrzeń. Są to nowoczesne wnętrza z mocną industrialną nutą, jednak jednocześnie przytulne i pełne ciepła.

Już po przekroczeniu progu widać spójność poszczególnych elementów wyposażenia. Nie ma tu miejsca na przypadek. Cała zabudowa meblowa wykonana na zamówienie ma ciepły odcień, będący połączeniem kolorów jasnego brązu z lawendowym. W takim odcieniu są też płytki w pasie roboczym. Te z kolei kolorystycznie łączą się z gresem na podłodze i cegłą w salonie. Spójność przestrzeni widoczna jest również w łazienkach – tutaj pojawia się wcześniej wspomniana cegła, betonowy gres z delikatnym wzorem i metalowe ramy – na lustrze, szafce umywalkowej oraz prysznicu.

Cegła na ścianach

Ceglana ściana w salonie

Pochodząca z rozbiórki cegła jest materiałem, który dodaje charakteru, wysuwa się na pierwszy plan. Jest zdecydowanie niepowtarzalna – każda seria pochodzi z innego miejsca, a ta, jako limitowana edycja, swą historią sięga lat 80. XIX wieku. Wcześniej była częścią starej piekarni Władysława Pyrzakowskiego na terenie Nowej Pragi. Ten “fragment historii” idealnie koresponduje z nowoczesnym wnętrzem, dowodząc, że przeciwieństwa się przyciągają.

Ciepłe i zimne kolory

Ciepłą tonację części wspólnej równoważy sypialnia i gabinet. Projektant celowo użył tutaj chłodniejszego zestawu barw, aby oddzielić strefę prywatną domowników. Sypialnia nawiązuje do surowego klimatu industrialnego – szara ściana i metalowa rama łóżka korespondują z resztą wnętrza, jednocześnie nadając tej części mieszkania bardziej klasyczny, industrialny ton.

Szafy dobrze ukryte

Szafy przedpokojowe ciekawie ukryte

Bardzo ważnym elementem realizacji – choć niewidocznym – co akurat w tym przypadku jest dobre, są strefy przechowywania. W przedpokoju, sypialni i gabinecie znalazły się trzy obszerne szafy. Dzięki umiejętnemu wpasowaniu ich w układ mieszkania, nie stanowią wizualnej przeszkody czy obciążenia dla wystroju. Jednocześnie dają dużo dodatkowego zagospodarowanego miejsca na przechowywanie wszystkich potrzebnych rzeczy.

  Kolor rolet w oknach

Więcej na: decoroom.eu/

Może Cię zainteresować:

2 komentarze

Natalia

Zdecydowanie to nie jest mój styl i klimat, jednak dla innych ten wpis może być pewnym źródłem inspiracji.

odpowiedz
Patrycja A

Loftówki coraz popularniejsze widzę…

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.