Strona główna » Sprytne pomysły do kuchni, pokoju, szaf w małym mieszkaniu

W małym mieszkaniu walczy się o wykorzystanie każdego centymetra. Tu szczególnie szafki kuchenne muszą być pojemne i wygodne. Kluczem do sukcesu są odpowiednie szuflady, półki i wykorzystanie wysokiej zabudowy. Salon, w którym ten sam mebel może być i łóżkiem i biurkiem, czy też aneks kuchenny chowany za przesuwanymi drzwiami… Takie sprytne pomysły rozwiązują wiele problemów z urządzeniem małych mieszkań.

W małym mieszkaniu wykorzystujmy jego wysokość. Szczególnie przedpokój i kuchnia mogą być zabudowane pod sam sufit wysokimi szafami i szafkami. Tu doskonale sprawdzą się pojemne szuflady z sortownikami, cargo na buty czy pantografy, zapewniające łatwy dostęp do wyższych części mebla. Meble wielofunkcyjne, na przykład łączące funkcje biurka i łóżka – idealny pomysł do pokoju młodzieżowego czy pokoju gościnnego.

Wiele tych funkcji to odpowiednie wykorzystanie okuć meblowych. To one pozwalają zbudować sprytne meble, półki, uchwyty, a nawet drzwi.

Wyposażone w sortowniki systemy szuflad Moovit Häfele mają maksymalną pojemność i udźwig do 70 kg. Pracują lekko i cicho dzięki prowadnicom z hamulcem przy zamykaniu.


Półka wysuwna do szafek narożnych Nuvola+ to okucie złożone z dwóch niezależnych półek (każda o maksymalnym obciążeniu 20 kg), pozwalające wykorzystać przestrzeń w narożnikach. Zapewnia wygodny i łatwy dostęp do zawartości szafki.

Finetta Spinfront Häfele to okucie umożliwiające tworzenie przesłon drzwiowych w zabudowach meblowych. Drzwi zasłaniające zabudowę kuchenną można w dowolnej chwili otworzyć i wsunąć do wnęki z boku mebla. Funkcjonalne i łatwe w montażu okucie może być stosowane do skrzydeł o wadze do 50 kg.

Cargo na buty tworzą oparte na prowadnicach i łożyskach kulkowych wysuwane kosze. Są dostępne w dwóch wersjach – z poziomym wysuwem jednej półki (świetne do niskich szafek) lub dwiema lub trzema półkami w pionie, wysuwanymi z boku szafy.


Okucie Tavoletto Häfele to rozwiązanie pozwalające na łączenie funkcji biurka i łóżka. Prosty mechanizm pozwala jednym ruchem ręki zmienić przestrzeń do pracy w miejsce do spania. Przy zmianie funkcji blat biurka przesuwa się w pozycji poziomej, dzięki czemu nie trzeba wcześniej usuwać z niego leżących przedmiotów

  Jak wyciszyć panele laminowane?


Energooszczędne oświetlenie Loox LED zapewnia odpowiednie warunki do pracy wymagającej skupienia i precyzji. Popularnym rozwiązaniem jest montowanie pod górnymi szafkami.


Dodatkowe miejsce do pracy w kuchni zapewnia blat wysuwany, który może być otwierany niczym szuflada. Blat może pełnić funkcje małego biurka lub stolika na kawę.
Więcej o okuciach na: hafele-systemy.pl

Może Cię zainteresować: