Strona główna » Oczyszczacze powietrza do mieszkań

Oczyszczacze powietrza do mieszkań

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

O czyste powietrze w naszym domu możemy zadbać sami. Smog dotyczy niemal całego terenu Polski, więc chcąc oddychać w miarę możliwości oczyszczonym powietrzem chociaż w mieszkaniu, skorzystajmy z technologii, czyli elektrycznych oczyszczaczy. Zobaczmy co oferuje rynek.

Wyglądem przypominają nawilżacze, które znamy od lat. Natomiast zadaniem oczyszczaczy jest usunięcie szkodliwych zanieczyszczeń ze smogu. Takie firmy jak Philips, Dyson czy Stadler Form oferują oczyszczacze. Na przykład oczyszczacz Philips stale monitoruje powietrze i informuje o jego jakości, automatycznie je oczyszczając. Urządzenie działa z pomocą aplikacji mobilnej Air Matters, dzięki której można sprawdzać jakość powietrza w domu i sterować oczyszczaczem z dowolnego miejsca.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz Philips AC3259 ma czujnik AeraSense, który precyzyjnie wykrywa drobne cząsteczki, nawet te mniejsze od pyłów PM2,5 (w tym większość alergenów unoszących się w powietrzu w pomieszczeniach). Urządzenie przetwarza zebrane dane, by dopasować ustawienia do aktualnego stanu powietrza, a także by zagwarantować jego automatyczne ciągłe oczyszczanie. Ponadto czujnik na bieżąco informuje o jakości powietrza dzięki 4-stopniowemu wskaźnikowi kolorów oraz podając poziom cząsteczek PM2,5 i aktualny poziom alergenów w powietrzu.

Oczyszczacz ma bardzo duży zasięg działania – do 95 m2, więc sprawdzi się w domu czy dużym mieszkaniu. Dzięki aplikacji Air Matters. Zdalnie możesz np. włączać i wyłączać oczyszczacz, jak i zmieniać parametry jego pracy. Aplikacja informuje kiedy należy wymienić filtry. Rekomendowana cena oczyszczacza Philips AC3259/10 – 3000 zł

Szwajcarska jakość powietrza

Stadler Form model Robert

Szwajcarscy inżynierowie z firmy Stadler Form w okolicach Alp prowadzą badania nad oczyszczeniem powietrza w domu. Oczyszczacze powietrza Stadler Form Victor oraz Robert są wyposażone filtry zatrzymujące duże cząsteczki np. włosy, pyłki i kurz, filtr HPP, który zatrzymuje kurz, pyłki, cząstki sadzy, wirusy i zarodniki pleśni oraz węglowy, pochłaniający większość zapachów Oczyszczacz Victor efektywnie pracuje na powierzchni do 50 m².

  3 najważniejsze cechy, jakie powinien mieć klimatyzator

Model Robert marki Stadler Form to nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza, przeznaczony jest do pomieszczeń do 80 m². Jego działanie opiera się na obracającym się w wodzie dysku filtrującym, który skutecznie zatrzymuje szkodliwe substancje. Rozwiązanie to sprawia, że urządzenie nawilża pomieszczenie oczyszczonym powietrzem. Stadler Form Robert jest w stanie odprowadzić do powietrza nawet 13,2 litra wody dziennie. Model Stadler Form Viktor kosztuje 1399 zł; model Robert z funkcją nawilżania kosztuje 2399 zł. Do kupienia na www.stadlerform.pl

Oczyszcza, grzeje i chłodzi

Oczyszczacz Dyson Pure Hot+Cool™ Link pracuje w różnych warunkach – zimą szybko nagrzewa pomieszczenie, latem zapewnia ochłodę, a przez cały rok oczyszcza powietrze. Urządzenie automatycznie usuwa wykryte zanieczyszczenia i jednocześnie na bieżąco przesyła informacje o jakości powietrza wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczenia poprzez aplikację Dyson Link. Oczyszczacz usuwa 99,95% mikrocząstek o średnicy zaledwie 0,1 mikrometra.

Oczyszczacze powietrza pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń, pyłków, pleśni, bakterii i nieprzyjemnych zapachów. W oczyszczaczu Dyson Pure Hot+Cool Link™ zastosowano szklany filtr HEPA 360, co zapewnia wychwytywanie 99,95% potencjalnie szkodliwych cząstek o średnicy zaledwie 0,1 mikrometra. Umieszczone wewnątrz urządzenia czujniki wykrywają zmiany warunków w otoczeniu, a następnie automatycznie dostosowują przepływ powietrza w taki sposób, aby utrzymać dobrą jakość powietrza.


Urządzenie również automatycznie utrzymuje w pomieszczeniu pożądaną temperaturę i wydmuchuje strumień oczyszczonego powietrza. Korzysta przy tym z termostatu oraz z technologii Air Multiplier™, która zimą rozprowadza ciepłe powietrze, a latem tworzy strumień chłodnego powietrza.

Oczyszczacz automatycznie monitoruje, reaguje i oczyszcza powietrze, a następnie przesyła raport na aplikację Dyson Link2, działającą na systemach iOS oraz Android.

Aplikacja umożliwia:

  • * zdalne monitorowanie jakości powietrza w pomieszczeniu – nawet, gdy jesteśmy poza domem
  • * wgląd w aktualne informacje na temat jakości powietrza w domu, dostęp do urządzenia i ustawienie nowych parametrów zanim jakość powietrza osiągnie poziom „bardzo niski”
  • * przeglądanie historii jakości powietrza – pozwala to przewidywać okresy szczytowego zanieczyszczenia, np. w sezonie pylenia roślin lub podczas sprzątania i gotowania. W przypadku wyboru trybu auto, urządzenie może automatycznie reagować na zmiany jakości powietrza.
  • * dostęp w czasie rzeczywistym do informacji na temat jakości powietrza w domu i na zewnątrz, w lokalizacji wybranej przez użytkownika.
  Różowy kolor w mieszkaniu - elegancja czy kicz

Oczyszczacz Dyson Pure Hot+Cool™ Link kosztuje 2350 zł

Więcej na stronie: www.dyson.pl

Może Cię zainteresować: