Strona główna » 3 najważniejsze cechy, jakie powinien mieć klimatyzator

3 najważniejsze cechy, jakie powinien mieć klimatyzator

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru klimatyzatora? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Zwykle decydujemy się na montaż klimatyzatora w miejscu, gdzie na co dzień pracujemy, śpimy bądź po prostu spędzamy najwięcej czasu. Zacznijmy od zmierzenia miejsca, w którym miałaby być zamontowana jednostka wewnętrzna klimatyzatora. Nie powinna być niczym zasłonięta, nie może wchodzić w światło okna. Urządzenie powinno pracować cicho, schładzać i oczyszczać powietrze, a przy tym mieć prosty sposób zdalnego sterowania.

Głośność pracy klimatyzatora

Z pewnością nie chcielibyśmy dodawać sobie hałasu w pomieszczeniach, dlatego ważną rzeczą jest głośność pracy klimatyzatora. Warto zwracać uwagę na poziom decybeli podczas wyboru modelu i marki urządzenia. Przykładowo specjalnie przygotowana konstrukcja urządzenia pozwala na zmniejszenie do minimum poziomu głośności. Osiąga dzięki temu głośność na poziomie 20 dB, czyniąc urządzenie jednym z najcichszych na rynku.

Filtr oczyszczający w klimatyzatorze

Przy wyborze klimatyzatora sprawdźmy czy posiada wysokiej klasy filtr, a najlepiej PM 2.5 lub możliwość jego zamontowania. Dlaczego jest to tak ważne? Taki filtr skutecznie chroni przed pyłami zawieszonymi o średnicy do około 2,5 μm, które zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia są najbardziej szkodliwe dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych.

Filtr ten usuwa 99.9% PM 2.5 dzięki elektrostatycznej jonizacji. Już sami rozumiecie dlaczego jest to tak ważne. Z oferty marki AUX większość urządzeń ma możliwość montażu filtra, a model AUX Jupiter posiada już taki filtr wbudowany.

Zdalne sterowanie klimatyzacją

Standardem jest sterowanie klimatyzatorem za pomocą pilota. Jednak w dobie tak zaawansowanej technologii warto mieć możliwość zdalnego sterowania urządzeniem za pomocą telefonu komórkowego. To znacznie ułatwia korzystanie – na przykład, kiedy długo nie ma nas w domu możemy zdalnie uruchomić klimatyzator, odpowiednio wcześniej przed powrotem. Wtedy wejdziemy do przyjemnie schłodzonego mieszkania.

  Grzejniki w kuchni

Estetyczna obudowa

Urządzenie powinno też wyglądać estetyczne i zgrabnie. Marka AUX o tym wie, dlatego większość modeli ma pięknie wyprofilowane kształty w kolorze białym, a dla osób lubiących ciekawy design polecamy nowoczesny model Moon w ciemnej, metalicznej obudowie.

Klimatyzator ścienny AUX MOON
Klimatyzator AUX MOON R410a

Więcej na temat odpowiedniego klimatyzatora na stronie: cnaux.pl
lub u oficjalnego dystrybutora marki:

Action Energy
ul. Zakopiańska 159,
30-435 Kraków
http://www.cnaux.pl/

Może Cię zainteresować: