Strona główna » Ściany w kuchni; tapeta czy szkło nad blatem

Ściany w kuchni; tapeta czy szkło nad blatem

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W jakim kolorze pomalować ściany w kuchni? Czy na ściany w klasycznej kuchni pasuje tapeta nad blatem? Czy pasowałby wzór kawy?

Tradycyjnie na ściany kuchni pomiędzy blatem a górnym szafkami kładzie się kafelki. To rozwiązanie sprawdzone, praktyczne, choć bardzo klasyczne. A może fototapety czy kolorowe szkło?

Fototapeta w kuchni

Pomysł z tapetą na ścianie nad blatem jest również dobry. Jednak pod warunkiem, że będzie to fototapeta, a nie zwykła tapeta papierowa. Fototapety dużo lepiej zdają egzamin w takich miejscach jak ściany w kuchni. Jednak zamawiając taką fototapetę trzeba koniecznie zaznaczyć, że będzie w kuchni. Takie fototapety są specjalnie zabezpieczone – laminowane. Można je jeszcze dodatkowo osłonić szybą.

Szkło na ścianie w kuchni

Zamiast fototapety nad blatem można wybrać również szkło zwane lacobel, które może być barwione na dowolny kolor z palety Ral.
W klasycznej kuchni zastosowałabym albo kafelki, albo beżowe szkło lacobel, bądź fototapetę – wzór kawy bardzo ciekawy Jeśli chodzi o kolor pozostałych ścian, to proponuję pomalować w takim samym kolorze, jaki zastosowała Pani w pozostałych pomieszczeniach, aby nadać wnętrzu pewną kontynuację.

Efekt kolorowego szkła na ścianie

Kuchnia na zdjęciu powyżej ma na ścianie nad blatem szkło lacobel beżowe.
Meble kuchenne są wykonane z laminatu drewnopodobnego oraz beżowego. Jak widać, jest to pomysł na rozwiązanie problemu ze znalezieniem miejsca na stół w kuchni w małym mieszkaniu. Mała kuchnia – dużo funkcji. Dzięki blatowi barowemu zyskujemy zarówno miejsce do jedzenia, jak i blat do przygotowywania posiłków.
Kuchnię wykonało Studio kuchenne MMkuchnie www.mm-kuchnie.pl

Konsultacja Marina Suchorska www.quadrat.pl

  Ustawienie sprzętów w małej łazience

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.