Strona główna » Rolety, gdy wokół upał

Rolety, gdy wokół upał

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mam bardzo nasłonecznione mieszkanie. Zostawiam okna na uchylność, ale w gorące dni popołudniu mieszkanie jest i tak nagrzane. Zasłanianie zasłon powoduje, że jest duszno. Jak zaradzić tej sytuacji?

W praktyce najskuteczniejsze są rolety okienne. Najlepiej chłodzą rolety zewnętrzne, metalowe, kiedy zostawimy je nieco rozszczelnione. Ale kupno i montaż takich rolet zewnętrznych, to duży koszt i sporo pracy. Uwaga – jeżeli mieszkamy w budynku wielorodzinnym, powinniśmy wystąpić do administracji z wnioskiem o wyrażenie zgody na ich montaż.

Proponuję zacząć od zamontowania rolet tkaninowych wewnętrznych. Jest tak duzy wybór kolorów i wzorów, że z pewnością nie będzie kłopotu z dobraniem do wystroju pokoju. Rolety mogą wtopić się w kolorystykę ścian i dzięki temu stać się mało widoczne. A mogą wręcz odwrotnie – mieć kolor i wzór inny niż ściana wokół – wtedy staną się elementem dekoracyjnym mieszkania.
Co ważne, w upalne dni roleta powinna być opuszczona, choć nie do końca. Dzięki temu przy uchylonym oknie będzie ruch powietrza, a słonće nie nagrzeje za bardzo pokoju.

Są też rolety wykonane ze specjalnych podgumowanych tkanin. Np. rolety Blackout marki Prakto Expert, mają podgumowanie w kolorze tkaniny, dzięki czemu jest na tyle subtelne, że nie rzuca się w oczy, zapewniając jednocześnie stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia.
Kolekcja Blackout to rolety klasyczne montowane do ściany lub sufitu. W ofercie znajdziemy zarówno delikatne, subtelne, pastelowe barwy, jak również intensywne kolory, np.: czerwień, purpura, granat czy czerń. Niezależnie od koloru tkaniny, opuszczenie tych rolet gwarantuja całkowite zaciemnienie.
Rolety do kupienia:  www.e-lotari.pl

zdjęcia Franc Gardiner

  Lampy do mieszkania w stylu loft

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.