Strona główna » Pralko-suszarka o głębokości tylko 45 cm

Pralko-suszarka o głębokości tylko 45 cm

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Pralko-suszarki to dobre rozwiązanie do małych mieszkań, w których brakuje miejsca na suszenie ubrań. Warto zwrócić uwagę na modele w wersji slim (o głębokości tylko 45 cm). Sprawdź, co umie wielofunkcyjna pralko-suszarka, która nie zajmie dużo miejsca.

Największą korzyścią posiadania pralko-suszarki jest znaczna oszczędność czasu i miejsca w mieszkaniu. W jednym urządzeniu możemy zarówno wyprać, jak i wysuszyć ubrania, bez konieczności wyciągania i przekładania wypranej odzieży do osobnego urządzenia.

Pralko-suszarka w wersji slim do małej łazienki

Standardowe wymiary pralko-suszarki to głębokość powyżej 60 cm. Takie nie zawsze mieszczą się w małej łazience. Dobrym rozwiązaniem są urządzenia w wersji slim, czyli o głębokości poniżej 45 cm. Pralko-suszarka GrandÓvita (GVSW4 465DWC/2-S) marki Candy ma głębokość 45 cm i załadunku 6 kg dla prania oraz 5 kg dla suszenia.

 • Wyposażona w technologię Smart, posiada aplikację Simply-Fi, dzięki której możesz sterować pralko-suszarką na odległość, monitorować jej stan techniczny oraz tworzyć własne ustawienia programów.
 • Apparel Care – zapewnia bezpieczne pranie delikatnych i wełnianych ubrań
 • Easy Iron – funkcja pary ułatwiająca prasowanie
 • MixPower System – pozwala na efektywne pranie w niskich temperaturach
 • Ma wysoko osadzony otwór załadunku o średnicy 35 cm.

Większy model, a dokładnie mówiąc pojemniejszy, to pralko-suszarka GrandÓvita Smart (GVSW45 385DWC-S):

 • Głębokość 45 cm i załadunek 8 kg dla prania oraz 5 kg dla suszenia
 • Technologia Smart, która pozwala na sterowanie pralko-suszarką na odległość, personalizacje programów i bieżący monitoring stanu technicznego sprzętu. Wszystko to z poziomu aplikacji Simply-Fi zainstalowanej na smartfonie.
 • czujnik wagi, który dopasowuje program, ilość wody oraz czas prania do ciężaru załadunku
 • Higiena+ – opcja umożliwia pranie dziecięcych ubrań, program usuwa bakterie i alergeny z tkanin
 • EcoMix – dzięki któremu możesz zrezygnować z segregowania ubrań według kolorów.
 • szybkie suszenie bez konieczności prasowania
 • funkcja pary – dzięki niej prasowanie ubrań jest szybsze lub w ogóle nie jest konieczne (pralko-suszarki Candy eliminują nawet 80% zagnieceń na upranej odzieży). Funkcja pary umożliwia również odświeżenie ubrań bez konieczności włączania pełnego programu.
  Pralka 33 cm - na 5 kg prania

4 wskazówki, jak korzystać z pralko-suszarki, aby jak najdłużej pracowała

1. Nie przeładowuj bębna zbyt dużą ilością ubrań. Zbyt duży ładunek może spowodować, że ubrania nie dopiorą się i nie zostaną dobrze odwirowane. Częste przeładowywanie bębna może bowiem spowodować uszkodzenie urządzenia. Lepiej kupując pralkę dokładnie przeanalizować, ile mamy ubrań, tak aby dopasować wielkość bębna do potrzeb.

2. Uważaj na zbyt duże i ciężkie przedmioty wkładane do suszarki. Grube koce, śpiwory lub pościel wkładane do pralko-suszarki mogą przeciążyć bęben i spowodować jego uszkodzenie. Pamiętaj też, aby do suszarki wkładać już wstępnie odwirowane tkaniny – dzięki czemu szybciej wysuszysz ubrania.

3. Sprawdzaj oznaczenia na metkach. Przed każdym praniem lub suszeniem nowych ubrań warto sprawdzić oznaczenia, aby uniknąć uszkodzenia lub zniszczenia materiałów.

4. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu filtra. Aby przedłużyć działanie pralko-suszarki, warto kilka razy w miesiącu sprawdzać jej filtr. W tym celu będzie pomocna aplikacja Simply-Fi (można ją zainstalować dla wybranych pralek i pralko-suszarek Candy), która umożliwia bieżący monitoring stanu technicznego urządzenia, a także informuje, kiedy należy serwisować sprzęt.

Więcej informacji o pralko-suszarkach znajdziesz na stronie www.candy.pl

Może Cię zainteresować: