Co zrobić, jeśli łóżko nie ma zagłówka? Sprawdźcie, jak w prosty i efektowny sposób ten problem rozwiązali właściciele prezentowanych sypialni.
Najłatwiejszym, ale i najbardziej zwyczajnym pomysłem jest kupienie łóżka z zagłówkiem. Drewniany, z płyty meblowej, wiklinowy, pikowany obity tkaniną… Wybór jest spory. Ale zagłówek można zrobić inaczej – oryginalnie, tak jak lubimy. Oto pomysły.
Spis treści porady
Zagłówek- ściana wyłożona poduchami
Wnękę za łóżkiem wyłożono miękkimi modułami poduchami z gąbki (taką usługę można zamówić w każdym zakładzie tapicerskim). Powstały zagłówek jest efektowny, modny (tapicerowanie to bardzo popularny trend we wzornictwie) i bardzo wygodny. Ale uwaga – taki do samego sufitu polecamy raczej do dużych sypialni. W małym pokoju będzie zbyt dominował i przytłaczał.
Zagłówek, czyli pasy tapety
To nie jest odbicie lustrzane – dwa pasy tapety o tym samym wzorze, ale różniące się odcieniem, zostały przyklejone u wezgłowia łóżka oraz na suficie (udając tradycyjny baldachim). Żartobliwie dzielą miejsce do spania na strefę męską i damską, które dodatkowo zaznaczają fotografie gospodarzy. Pasy tapety naklejono na białym tle.
Zagłówek z karnisza i poduszek
Zagłówek łóżka powstał z bardzo prostych i dostępnych elementów czyli karnisza i poduch. Na ścianie zamocowano karnisz do zasłon, na którym na mocnych szelkach z tkaniny zawieszono dwie duże miękkie poduchy. Powłoczki uszyto z tej samej tkaniny, co zasłony. Mamy więc elegancki zestaw sypialniany.
Zdjęcia pochodzą z Dekoria.pl oraz