Strona główna » Czy warto mieć zmywarkę?

Czy warto mieć zmywarkę?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Ktoś, kto nigdy nie miał zmywarki, może uważać, że to zbędne urządzenie. Zajmuje miejsce w kuchni, a zmywanie to przecież nie aż tak wielki kłopot… Czy rzeczywiście tak jest? Czy warto miec zmywarkę?

Okazuje się, że osoby, które raz kupiły zmywarkę, nie potrafią sobie wyobrazić funkcjonowania bez tego urządzenia. Zamiast 79 minut stania przy zlewozmywaku, bo tyle, jak wykazują badania, potrzeba przeciętnie, aby umyć ręcznie 12 kompletów naczyń, wystarczy 30 minut, aby załadować i rozładować zmywarkę.

Dlaczego warto mieć zmywarkę?
Bardzo ważną zaletą zmywarki jest to, że my nie musimy moczyć rąk, ani narażać ich na działanie detergentów. Wstawiamy naczynia, wyjmujmey umyte, suche – pozostaje tylko poustawiać w szafkach. Dodatkową zaletą zmywarki jest znacznie wyższa temperatura, w której mogą być myte naczynia. A wyższa temperatura ułatwia pozbycie się zabrudzeń i zarazków.
Zmywarka spodoba się też wszystkim, którzy zwracają uwagę na kwestie zużycia wody i energii. Podczas badań okazało się, że na umycie ręczne 12 kompletów naczyń, zawierających 140 sztuk, w tym talerze, kubki, szklanki i sztućce, zużywano średnio 103 litry wody i 2,5 kW energii (wykorzystywanej do ogrzania wody). Tymczasem zmywarka o parametrach A/A/A na wykonanie tej samej pracy potrzebuje 15-22 litrów wody i 1-2 kW energii.

Konsultacja i zdjęcia

  Czekolada w salonie

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.