Strona główna » Pomysły na miejsce do pracy w domu

Pomysły na miejsce do pracy w domu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Domowe biuro lub pracownię można na tyle ciekawie urządzić, że będą ładnym aneksem w mieszkaniu i świetnie zorganizowanym miejscem, w którym panuje twórczy klimat. Zobacz, jak zaaranżować miejsce do pracy w domu, by było funkcjonalne i estetyczne.

Porządek, dobra organizacja miejsca pracy, jego estetyka – to podstawowe założenia przy aranżacji domowego biura. Mamy kilka inspiracji dla osób, które lubią pracować w niebanalnym otoczeniu.

Po pierwsze porządek

Pozbądź się zbędnych przedmiotów. Zastanów się, czego potrzebujesz do pracy. Wybierz przedmioty i wybierz z nich te, których używasz bardzo często i te, które przydają się rzadziej. Dzięki podziałowi będziesz w stanie ograniczyć ilość przedmiotów, które leżą na biurku i niepotrzebnie zabierają miejsce, wprowadzając chaos.

Najpotrzebniejsze przedmioty możesz przechowywać na blacie biurka lub w ukrytych w nim szafkach. Pozostałe mogą trafić do szafek i pudeł w pobliżu biurka, a na pewno w tym samym pomieszczeniu. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca i zorganizujesz się lepiej.

Po drugie organizacja

Idealnie sprawdzają się wszelkie pudełka, kosze, segregatory, teczki… Można w nich przechowywać dokumenty i drobne przedmioty, jak farby, nici, narzędzia, które wcześniej leżały na wierzchu i łatwo było je zgubić. Posegreguj rzeczy zgodnie z ich przeznaczeniem i zapakuj do odpowiednich, podpisanych pojemników. Co więcej, taki system przechowywania pozwoli Ci utrzymać porządek przez długi czas. Pojemniki możesz trzymać pod biurkiem, na meblach, a jeśli masz taką możliwość – w szafce obok biurka. Co znaczy dobre biurko?

Po trzecie estetyka

Najwygodniej oczywiście, gdy na biuro jest przeznaczony oddzielny pokój. Ale nie ma też problemu, gdy trzeba wygospodarować miejsce w pokoju dziennym, holu, sypialni… Narożne, w wersji mini, rozkładane – oferta biurek jest na tyle duża, że z pewnością znajdziemy odpowiednie do miejsca, jakim dysponujemy.

Na ścianie fototapeta z Pixers.pl

Twoje biuro lub pracownia mogą wtopić się w otoczenie lub wyróżniać się w taki sposób, by podział na strefę do pracy i do życia był wyraźny. Tapeta czy fototapeta na linii biurka sprawią, że fragment pomieszczenia będzie się wyróżniał i stanowił osobną część, przynajmniej wizualnie. Dobrym pomysłem na dekorację biura i pracowni są plakaty motywacyjne. Prosty design, wymowne hasła – tego potrzebujesz, by było ładnie, ale nie przytłaczająco.

  Dlaczego nie grzeją pola w płycie indukcyjnej?

Drugim biegunem aranżacyjnym jest kontrastowe połączenia kolorów, np. ponadczasowej bieli i czerni, pobudzą umysł i będą emanowały niezwykłą energią. Taki efekt spotęguje również odpowiednie doświetlenie pokoju. Doskonałym pomysłem będzie więc umiejscowienie biurka w sąsiedztwie okna, które wpuści do środka naturalne światło. Nowoczesnym akcentem aranżacji będą drzwi Porta VERTE HOME. Ich designerskie przeszklenie podkreśli nowoczesny styl pokoju do pracy, a matowe wykończenie szyb zapewni potrzebną podczas pracy intymność.

Czarno-białe miejsce do pracy – na zdjęciu drzwi Porta VERTE HOME www.porta.com.pl

Więcej o drzwiach Porta na: www.porta.com.pl

Inne wzory fototapet na: Pixers

Może Cię zainteresować: