Strona główna » Pomysły na świąteczne dekoracje – użyj farb kredowych

Pomysły na świąteczne dekoracje – użyj farb kredowych

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mamy kilka pomysłów na świąteczne dekoracje, które można wykonać za pomocą farb kredowych Annie Sloan. Maluje się nimi nie tylko meble, nawet laminowane, ale i papier, surowe drewno, szyszki itp. Takie dekoracje wykonasz ekspresowo, nawet chwilę przed Świętami.

Spis treści porady

Jakie świąteczne dekoracje wykonamy za pomocą farb kredowych?

Kolorowe farby, chwila czasu, pomysł – dekoracja na Boże Narodzenie nie musi być skomplikowana. Zobacz, jak wykorzystać do tego farby i zwykłe przedmioty.

Świąteczna dekoracja – drewno w kominku

Drewno przygotowane do palenia w kominku jest dekoracją samą w sobie. Aby dodać nieco koloru do wnętrza, końcówki polan pomalowano tak, aby współgrały z resztą pokoju. Na zdjęciu użyto farb kredowych Annie Sloan w odcieniach niebieskości i zieleni, tak aby komponowały się ze ścianą pomalowaną kolorem Aubusson Blue.

Świąteczna dekoracja – girlanda z liści

Grube i nieco sztywne liście laurowe ozdobiono farbami kredowymi w różnych odcieniach. Niektóre zanurzono do połowy w puszce farby, na innych użyto wesołego wzoru „polka dot”. Po wyschnięciu, całość nanizano na biało-czerwony sznurek i zawieszono nad kominkiem.

Świąteczna dekoracja – litery z paper mache

Propozycja dla miłośniczek typografii. Ułożone w świąteczny wzór litery z paper mache pomalowano najpierw farbą kredową w odcieniu głębokiej zieleni (Florence). Po wyschnięciu litery zostały posmarowane klejem do płatków Annie Sloan Gold Size, do których zostały przyklejone pokruszone płatki miedzi. Po wyschnięciu kleju, litery zostały zabezpieczone bezbarwnym woskiem. Następnie naniesiono na nie odrobinę ciemnego wosku, dzięki czemu uzyskano efekt postarzenia.

Oryginalny papier do pakowania

Szybki i prosty sposób na spersonalizowanie prezentów. Wystarczy wybrać ulubiony szablon z kolekcji Annie Sloan i użyć go do ozdobienia zwykłego szarego papieru do pakowania, malując dowolnymi kolorami. Szablonu i farb kredowych można użyć też do ozdobienia lnianych lub bawełnianych tasiemek do przewiązania prezentów.

  Farby do mebli drewnianych, laminowanych - bardzo łatwe w użyciu

Świąteczne drzewko

Znalezione w lesie gałęzie docięto tak, aby układały się w kształt drzewka. Następnie każdą z gałęzi pomalowano rozcieńczoną farbą kredową na różne kolory, a po wyschnięciu wszystkie pokryto warstwą farby w kolorze Old White. Całość zabezpieczono jasnym woskiem i przetarto drobnym papierem ściernym, aby lekko odsłonić kolory bazowe.
Złożony na pół sznurek zawieszono na gwoździu, a następnie, za pomocą węzłów, przymocowano końce poszczególnych gałęzi. Całość ozdobiono lampkami choinkowymi, chwostami i gałązką mirtu

Wieniec z szyszek

Prosty, ale efektowny sposób na świąteczną dekorację. Wystarczy pomalować łuski szyszek dowolnymi, najlepiej ulubionymi, kolorami farb kredowych. Świetny sposób na wspólną zabawę z dziećmi. Do uzyskania efektu wystarczy już niewielka ilość farby (np. próbka o pojemności 100 ml).

więcej na www.farbyanniesloan.pl/

Może Cię zainteresować: