Farby do mebli drewnianych, laminowanych – bardzo łatwe w użyciu

Największą zaletą tych farb do mebli jest łatwość użycia: wystarczy wstrząsnąć, otworzyć puszkę i można malować, bez konieczności wcześniejszego gruntowania czy szlifowania powierzchni. Marka farb została stworzona przeszło 20 lat temu przez Annie Sloan. Nazwa Chalk Paint nawiązuje do ich satynowo-kredowej powłoki – chalk to po angielsku to kreda.

Farby do malowania mebli – drewno, laminat, beton, a nawet tapicerka

Farby do malowania mebli Chalk Paint™ decorative paint by Annie Sloan można nakładać bezpośrednio na każdy rodzaj mebla, niezależnie od tego, czy jest on wykonany z drewna surowego, pokrytego lakierem lub inną farbą, płyty MDF czy forniru.  bezbarwny wosk Annie Sloan.

Farby do malowania mebli Chalk Paint™ decorative paint by Annie Sloan można nakładać bezpośrednio na każdy rodzaj mebla, niezależnie od tego, czy jest on wykonany z drewna surowego, pokrytego lakierem lub inną farbą, płyty MDF czy forniru. Po wyschnięciu farby, dla uzyskania odporności na wodę i uszkodzenia mechaniczne aplikujemy bezbarwny wosk Annie Sloan, który powoduje, że farba jest odporna na wodę i uszkodzenia mechaniczne. Poza właściwościami zabezpieczającymi, wosk pogłębia kolor farby, a w połączeniu z ciemnym woskiem – pozwala uzyskać np. efekt postarzania przedmiotu. Farba ta świetnie też sprawdza się przy technice rustykalnych dwukolorowych przetarć, ale również (po dodaniu odrobiny wody) malowaniu na gładko.

Farby do mebli w wielu kolorach

Farby kredowe Annie Sloan charakteryzuje niezwykła paleta barw. Tworząc ją, Annie inspirowała się różnymi epokami historycznymi oraz miejscami, które odwiedziła. W palecie znajdują się 33 kolory, które można dowolnie ze sobą mieszać i tworzyć nowe odcienie.
– Największą popularnością cieszą się biele i szarości, w tym przepiękny kolor starej bieli z kroplą kremu i szarości o nazwie Old White. Jednak zawsze zachęcamy klientów do samodzielnych eksperymentów z kolorem i mieszania ze sobą farb Annie Sloan. Organizujemy też warsztat ”Jak tworzyć i łączyć kolory we wnętrzach”, który pozwala poznać teorię tworzenia barw oraz daje uczestnikom mnóstwo czasu na mieszanie farb pod naszym okiem – dodaje Monika Gawinecka z krakowskiej pracowni PatyNowy.

Farby do mebli bezpieczne dla dzieci

Farby Chalk Paint są całkowicie bezpieczne, bezwonne i wykazują bardzo niską zawartość lotnych zanieczyszczeń organicznych (VOC) – prawie trzykrotnie mniejszą niż dopuszczalna norma Unii Europejskiej. Można ich używać do malowania mebli dziecięcych czy kuchennych.
Z łatwością można zmyć je z dłoni jedynie wodą z mydłem. Intuicyjny sposób użycia, łatwość nanoszenia i mieszania powoduje, że to farby lubiane w wielu krajach.

Przygotowanie mebli do malowania farbami kredowymi

Większość powierzchni nie wymaga żadnego przygotowania. Po prostu upewnij się, że przedmiot jest czysty, wstrząśnij energicznie puszkę, otwórz ją i do dzieła! Do ładnego pomalowania mebla powinny wystarczyć jedna lub dwie warstwy farby kredowej. Farba Chalk Paint jest wydajna: 1 litr farby pokrywa 13 metrów kwadratowych.
Farba jest też bardzo gęsta, co pozwala kłaść ją na przedmiocie lub meblu nawet strukturalnie. Możesz też rozrobić ją wodą i uzyskać konsystencję, która pozwala na bardziej gładkie malowanie powierzchni.
– Duże znaczenie ma tutaj wybór pędzla – podkreśla Monika.  – Te okrągłe z naturalnego włosia ułatwiają uzyskanie ciekawej struktury na powierzchni, którą szczególnie efektownie podkreśla charakter starych mebli, stylizowanych na stare. Taki „efekt pędzla” świetnie też sprawdza się w projektach industrialnych oraz w połączeniu z ciemnym woskiem Annie Sloan.
Przy prostych, współczesnych kształtach malowanego przedmiotu, czasem lepszym rozwiązaniem jest bardziej gładka struktura farby. Wtedy farbę Annie Sloan trzeba nieco rozrobić wodą i przerzucić się na malowanie płaskim pędzlem ze sztucznego włosia.

więcej na www.patynowy.pl

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.