Strona główna » Farby do mebli drewnianych, laminowanych – bardzo łatwe w użyciu

Farby do mebli drewnianych, laminowanych – bardzo łatwe w użyciu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Farby do mebli Annie Sloan

Największą zaletą tych farb do mebli jest łatwość użycia: wystarczy wstrząsnąć, otworzyć puszkę i można malować, bez konieczności wcześniejszego gruntowania czy szlifowania powierzchni. Marka farb została stworzona przeszło 20 lat temu przez Annie Sloan. Nazwa Chalk Paint nawiązuje do ich satynowo-kredowej powłoki – chalk to po angielsku to kreda.

Farby do malowania mebli – drewno, laminat, beton, a nawet tapicerka

Farby do malowania mebli Chalk Paint™ decorative paint by Annie Sloan można nakładać bezpośrednio na każdy rodzaj mebla, niezależnie od tego, czy jest on wykonany z drewna surowego, pokrytego lakierem lub inną farbą, płyty MDF czy forniru. bezbarwny wosk Annie Sloan.

Farby do malowania mebli Chalk Paint™ decorative paint by Annie Sloan można nakładać bezpośrednio na każdy rodzaj mebla, niezależnie od tego, czy jest on wykonany z drewna surowego, pokrytego lakierem lub inną farbą, płyty MDF czy forniru. Po wyschnięciu farby, dla uzyskania odporności na wodę i uszkodzenia mechaniczne aplikujemy bezbarwny wosk Annie Sloan, który powoduje, że farba jest odporna na wodę i uszkodzenia mechaniczne.

Poza właściwościami zabezpieczającymi, wosk pogłębia kolor farby, a w połączeniu z ciemnym woskiem – pozwala uzyskać np. efekt postarzania przedmiotu. Farba ta świetnie też sprawdza się przy technice rustykalnych dwukolorowych przetarć, ale również (po dodaniu odrobiny wody) malowaniu na gładko.

Farby do mebli w wielu kolorach

Farby kredowe Annie Sloan charakteryzuje niezwykła paleta barw. Tworząc ją, Annie inspirowała się różnymi epokami historycznymi oraz miejscami, które odwiedziła. W palecie znajdują się 33 kolory, które można dowolnie ze sobą mieszać i tworzyć nowe odcienie.

  Malowanie drewnianych mebli - efekt ombre

– Największą popularnością cieszą się biele i szarości, w tym przepiękny kolor starej bieli z kroplą kremu i szarości o nazwie Old White. Jednak zawsze zachęcamy klientów do samodzielnych eksperymentów z kolorem i mieszania ze sobą farb Annie Sloan. Organizujemy też warsztat ”Jak tworzyć i łączyć kolory we wnętrzach”, który pozwala poznać teorię tworzenia barw oraz daje uczestnikom mnóstwo czasu na mieszanie farb pod naszym okiem – dodaje Monika Gawinecka z krakowskiej pracowni PatyNowy.

Farby do mebli bezpieczne dla dzieci

Farby Chalk Paint są całkowicie bezpieczne, bezwonne i wykazują bardzo niską zawartość lotnych zanieczyszczeń organicznych (VOC) – prawie trzykrotnie mniejszą niż dopuszczalna norma Unii Europejskiej. Można ich używać do malowania mebli dziecięcych czy kuchennych.

Z łatwością można zmyć je z dłoni jedynie wodą z mydłem. Intuicyjny sposób użycia, łatwość nanoszenia i mieszania powoduje, że to farby lubiane w wielu krajach.

Przygotowanie mebli do malowania farbami kredowymi

Większość powierzchni nie wymaga żadnego przygotowania. Po prostu upewnij się, że przedmiot jest czysty, wstrząśnij energicznie puszkę, otwórz ją i do dzieła! Do ładnego pomalowania mebla powinny wystarczyć jedna lub dwie warstwy farby kredowej. Farba Chalk Paint jest wydajna: 1 litr farby pokrywa 13 metrów kwadratowych.

Farba jest też bardzo gęsta, co pozwala kłaść ją na przedmiocie lub meblu nawet strukturalnie. Możesz też rozrobić ją wodą i uzyskać konsystencję, która pozwala na bardziej gładkie malowanie powierzchni.

– Duże znaczenie ma tutaj wybór pędzla – podkreśla Monika. – Te okrągłe z naturalnego włosia ułatwiają uzyskanie ciekawej struktury na powierzchni, którą szczególnie efektownie podkreśla charakter starych mebli, stylizowanych na stare. Taki „efekt pędzla” świetnie też sprawdza się w projektach industrialnych oraz w połączeniu z ciemnym woskiem Annie Sloan.

  Czy to prawda, że lodówka pobiera najwięcej prądu wśród AGD?

Przy prostych, współczesnych kształtach malowanego przedmiotu, czasem lepszym rozwiązaniem jest bardziej gładka struktura farby. Wtedy farbę Annie Sloan trzeba nieco rozrobić wodą i przerzucić się na malowanie płaskim pędzlem ze sztucznego włosia.

więcej na www.patynowy.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.