Strona główna » Pomarańczowe tkaniny na łóżko

W sypialni mamy kremowe i brązowe ściany. W cynamonowym kolorze są meble. Lampa pod sufitem ma elementy kremowe i pomarańczowe. Na ścianie nad łóżkiem wisi obraz –  Wenecja w kolorze zachodzącego słońca, czyli ciepłe brązy i pomarańcz. Jaki kolor powinna mieć narzuta na łóżko – brązowa? Dodam, że pokój jest mały,

Do małej sypialni lepiej nie wybierać dużych, ciemnych powierzchni. Skoro łóżko jest duże, narzuta w ciemny brązie byłaby zbyt przytłaczającym elementem. Jeśli jednak lubi pani taki kolor, to rozwiązaniem jest położenie wielu poduch w kolorach pomarańczowym, kremowym, ewentualnie z drobnymi wstawkami brązu.
Jak wnioskuje z opisu, dobrym pomysłem byłaby narzuta kolorystycznie dopasowana do żyrandola i kolorów na obrazie – czyli pomarańczowa. Nie musi to być ostry pomarańcz – proponuję nieco przygaszony, w odcieniu cegły. Dodatkowo poduchy w kolorze brązu, beżu, ecru dodadzą sypialni miękkości.
Natomiast jeśli planuje pani przy łóżku lampki nocne, to klosiki w ciemnym brązie połączą optycznie łóżko z kolorem ściany.

Pamiętajmy, że pościel i narzuta to nie tylko rzeczy potrzebne i użytkowe, ale również dominująca dekoracja sypialni. Stąd tak ważne jest dobranie koloru i wzorów pościeli do kolorystyki całego pokoju.

zdjęcie Calvado.pl

  Młodzieżowy pokój - modne tkaniny

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.