Strona główna » Pokój dzienny i sypialnia w jednym

Mam do urządzenia pokój dzienny o wymiarach 5.3 x 3.5 m. Jak można zaaranżować pomieszczenie, aby jednocześnie pełniło funkcję salonu, jak i sypialni? Czy w takim pokoju wypada postawić dwuosobowe łóżko i toaletkę z lustrem?

W pokoju wielofunkcyjnym musi znaleźć się miejsce na kilka aneksów. Z pewnością ważny jest aneks wypoczynkowy kanapa, ewentualnie też fotel, stolik, lampa. Skoro pokój pełni też rolę sypialni, to kanapa powinna być rozkładana. Jest spora oferta kanap rozkładanych

Jeśli jednak wolicie łóżko dwuosobowe, a nie rozkładaną kanapę, to dobrze byłoby je oddzielić nieco, by kącik sypialniany stał się przytulniejszy, intymniejszy. Można oddzielić np. parawanem (wiklinowym, tkaninowym, drewnianym) lub np. zasłonami sznurkowymi zawieszonymi na stalowym drążku pod sufitem. Zarówno parawan, jak i zasłona sznurkowa staną się jednocześnie ciekawą dekoracją w pokoju. Wtedy i toaletka może stanąć przy łóżku.
Jeśli chodzi o pozostałe meble, to najlepiej zabudować jedną ścianę od góry do dołu, wykorzystując jak najlepiej całą wysokość ściany. Meblościanki, które znów wróciły do mody są dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań. Mieszczą szafki, półki, miejsce na telewizor, sprzęt rtv, a nawet szafę ubraniową.
Dobrze, by w takim pokoju znalazło się miejsce na kącik jadalniany. Proponuję stół rozkładany – na co dzień zajmuje mało miejsca (np. 60 x 60 cm), a w razie potrzeby można rozłożyć – na rodzinny obiad czy do pracy. Przy stole można ustawić na stałe 2-3 krzesła, a w zapasie mieć krzesła składane schowane w szafie czy schowku. 
I pamiętajmy, że w pokoju wielofunkcyjnym im więcej schowków, tym lepiej. W praktyce okazują się niezastąpione. Tu mamy pomysły na schowki w mieszkaniu

zdjęcia Meble WAJNERT

  Meble olcha - jakie do nich kolory?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.