Strona główna » Pokój dzienny w bloku

Jeśli jest możliwa zabudowa jednej ze ścian w pokoju dziennym w bloku, zróbmy to! Wtedy maksymalnie wykorzystujemy miejsce od dołu do góry i na całą szerokość pokoju. Fronty zabudowy najlepiej by były wykonane z jasnej płyty lub z drewna w jasnym odcieniu. W takie zabudowie można zaplanować miejsce na przechowywanie niemal wszystkich bardziej i mniej potrzebnych rzeczy. Półki, szuflady, drążki, przestrzeń na schowanie odkurzacza, deski do prasowania, żelazka czy suszarki na pranie. Nawet telewizor można ukryć za jednym z frontów zabudowy (jeśli nie ma możliwości ustawienia go w innym miejscu).

Miejsce do jedzenia w pokoju dziennym

Jeśli nie mamy miejsca na pełnowymiarowy stół jadalniany, to możemy zrobić w kuchni blat niczym barek. Będzie dodatkową powierzchnią do przygotowywania posiłków, ale i miejsce do spożywania posiłków. Dwa designerskie hokery będą kropką nad „i” całości.

 

kuchnia w małym mieszkaniu
Kuchnia MM Kuchnie

 

 

 

 

 

 

 

 

Meble do pokoju dziennego w bloku

Stoliki, szafki, ławy, kanapy, fotele – starajmy się wybierać modele z dodatkową funkcją. Stolik niech ma dodatkowo szufladę, czy choćby półkę, szafka rtv powinna mieć półki, szuflady, a nie tylko blat na postawienie telewizora. Ławy do siedzenia wybierajmy takie ze schowkiem. Kanapy zaś z funkcją spania, czyli rozkładane. Po pierwsze to idealne spanie dla gości, a po drugie one mają na ogół pojemniki na pościel, a więc zyskujemy kolejny schowek.

 

rozkładana kanapa do małego mieszkania

Kolory do małego pokoju w bloku

I jeszcze kwestia kolorów, tak jak w całym małym mieszkaniu, tak i w salonie wybierajmy raczej jasne kolory. One powiększają optycznie przestrzeń, dodają światła i lekkości. Jeśli jednak marzymy o mocnym kolorze – bakłażanie, czerwieni, ciemnej szarości na ścianach, to pomalujmy takim kolorem tylko jedną ścianę. Na jej tle postawmy jasne meble, które dzięki otoczeniu ciemnego koloru zyskają na efektowności.

  Kolory do pokoju - podłoga buk, meble mahoń

czerwona ściana w pokoju

Konsultacja Marina Suchorska www.quadrat.pl

Zdjęcia: MM Kuchnie, Indeco, Dulux, Meble Wajnert

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.