Strona główna » Płytki i dekory szklane – nie tylko do kuchni i łazienki
szklane plytki łazienkowe

Wystrój wnętrza ze szkła w postaci płytek lub kafli szklanych to wspaniały pomysł, który pozwala wprowadzić światło do każdego pomieszczenia w domu i stworzyć nowoczesny, ale zawsze o odcieniu klasycznym klimat. Płytki szklane pozwalają na łatwą instalację, zostawiają wiele miejsca dla kreatywności i mogą być stosowane w pomieszczeniach wewnętrznych suchych i wilgotnych, takich jak łazienka lub kuchnia.

Płytki i kafle szklane posiadają tę specyfikę, że oddają światło, akcentują przestrzeń, dają wrażenie głębi, a dodatkowo są niezwykle higieniczne, łatwe do pielęgnacji i odporne na wodę i wilgoć.

Płytki i kafle szklane do łazienki.

Aby perfekcyjnie i estetycznie, zgodnie z Twoimi indywidualnymi upodobaniami, wyposażyć łazienkę, powinieneś skorzystać z oferty, gdzie znajdziesz kompleksowy i oryginalny asortyment kafli i płytek szklanych, które są odpowiedzią na nowoczesne trendy w projektowaniu wnętrz łazienek. Płytki ze szkła są dostępne w różnych rozmiarach, wielu rodzajach i wzorach. Tego typu produkty szklane są wykonywane z wysokogatunkowych surowców, co powoduje, że są trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Ponadto nie wymagają specjalnej pielęgnacji, ponieważ można je czyścić tradycyjnymi metodami. Przykładem tego mogą być płytki szklane w białych, jasnych kolorach, które mogą stanowić idealne podłoże do stworzenia nowoczesnej aranżacji pomieszczenia łazienkowego, gdzie stanowią funkcjonalny i efektowny komponent wystroju łazienki.

Podobnymi właściwościami cechują się kafle szklane, które wykonuje się ze szkła hartowanego, posiadają szlifowane krawędzie i które są oferowane również z nadrukiem zabezpieczonym specjalną laminacją.

Płytki i kafle szklane do kuchni.

szkło do kuchni

Oferowane kafle i płytki szklane przeznaczone do wystroju kuchni charakteryzują się wytrzymałością na odkształcenia, są wodoodporne i często nadaje się im specyficzny połysk, dzięki czemu można je stosować do pomieszczeń kuchennych w różnych stylach, zarówno klasycznym i rustykalnym, jak i nowoczesnym. Są dostępne w różnych wymiarach i kształtach, gdzie możemy znaleźć płytki szklane lub kafle szklane nawet w formacie heksagonalnym. Można również nabyć płytki szklane dekoracyjne o oryginalnym wzornictwie, takim jak na przykład motywy owocowe lub płytki szkliwione z motywami klasycznymi.

  Dlaczego warto ubezpieczyć swoje mieszkanie – mądry Polak po szkodzie

Listwy i dekory szklane

Ważne miejsce w asortymencie produktów szklanych zajmują także dekory ze szkła, gdzie można liczyć na wyjątkowo oryginalne i zróżnicowane wzornictwo. Szklane dekory mogą być oryginalnym i estetycznym elementem zarówno kuchni, jak i łazienki.

Warto zauważyć, że wyroby ze szkła, takie jak płytki, kafle i dekory ze szkła są chętnie stosowane przez projektantów wnętrz kuchni i łazienek, ponieważ poza funkcjonalnością cechują się wysokimi walorami estetycznymi. Często są używane do wizualnego powiększenia mniejszych pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu wysokość ścian jest wizualnie zwiększona, a całe pomieszczenie wygląda estetycznie i zachowuje harmonię.

dekor kameleondekory

Źródło: https://sklep.glastech.pl/listwy-szklane-dekory

Listwy szklane – szczegóły produktu:

  • Komplet pięciu listew daje łączną długość 3 mb,
  • Wymiary: 60×3 cmGrubość: 7,4 mm,
  • Materiał: szkło,
  • Krawędzie listwy są szlifowane, wszystkie boki mają matowe wykończenie, natomiast widoczne krawędzie (górne) są wypolerowane na połysk,
  • Front listwy jest oryginalnie pokryty folią — to zabezpiecza powierzchnię nie tylko podczas transportu, ale jest pomocne w trakcie montażu i fugowania.

Montaż i obróbka:

Sposób montażu: Listwę należy przykleić na klej do glazury lub klej montażowy (wyciskany z tuby). Szklane listwy fuguje się jak resztę glazury i niektóre dekory.

Obróbka: Listwę można dociąć do wymiaru przy pomocy nożyka do szkła. Strukturę wewnętrzną przecinamy ostrym nożykiem monterskim (nożem do tapet). Nowo powstałą krawędź należy wyszlifować papierem ściernym o granulacji 100.

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Daniel

Bardzo efektownie to wygląda, ciekawe jak z utrzymaniem w czystości i użytkowaniem.

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.