Strona główna » Funkcjonalne, wielozadaniowe meble to trend wnętrzarski na rok 2021. Rozkładane narożniki, stoły… jakie funkcjonalne meble warto mieć w domu?

Funkcjonalne, wielozadaniowe meble to trend wnętrzarski na rok 2021. Rozkładane narożniki, stoły… jakie funkcjonalne meble warto mieć w domu?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
meble

Od mebli oczekuje się, aby były stylowe, wygodne w użyciu, a także funkcjonalne. I ta ostatnia cecha wysuwa się na prowadzenie w 2021 roku – Polacy stawiają przede wszystkim na praktyczne rozwiązania. Jakie z nich są najpopularniejsze?

Narożniki rozkładane z funkcją spania

Nawet jeśli salon nie służy na co dzień jako sypialnia, narożniki z funkcją spania to podstawa. Dobrze dobrane i zaprojektowane, wcale nie zajmują więcej miejsca, co więcej mogą je zaoszczędzić (część narożna umożliwia pomieszczenie na takiej sofie większej ilości osób). Narożniki z funkcją spania do snu i wypoczynku sprawdzą się wtedy, gdy okazjonalnie nocujesz gości lub gdy mieszkanie jest zbyt małe, by móc pozwolić sobie na klasyczne łóżko. Pojemnik znajdujący się we wnętrzu stelaża stanowi natomiast dodatkową przestrzeń do przechowywania, nie tylko na pościel, czy kołdrę, ale też na pozostałe wyposażenie (doceniają to m.in. ci, którzy nie dysponują piwnicą, bądź innym pomieszczeniem gospodarczym).

I co najważniejsze, narożnik rozkładany to mebel uniwersalny, zarówno do niewielkiego mieszkania w bloku, jak i do dużego domu. A dzięki różnorodności stylów, łatwo dopasować go do swojej aranżacji.

Stoły rozkładane do salonu, jadalni, kuchni

Kolejnym „must have” w 2021 roku jest stół rozkładany do salonu, jadalni lub kuchni. Na co dzień na zabiera wiele miejsca, jest przeznaczony dla 4-6 osób. Po rozłożeniu (które, dzięki nowoczesnym technologiom jest szybkie i proste, nie wymaga użycia siły) może. Pomyśl o tym nie tylko wtedy, gdy często zapraszasz do siebie gości. Stół rozkładany przyda się także, gdy np. lubisz z całą rodziną grać w gry planszowe (a te są nierzadko bardzo rozbudowane), czy spełniać się w kreatywnych pracach ręcznych.

  Jaki zlew do kawalerki?

Co ciekawe, jeśli sprawdzisz promocje i wyprzedaże w sklepach internetowych, może okazać się, że cena stołu rozkładanego wcale nie jest dużo wyższa od klasycznego.

Stoliki 2w1, mocowane do ściany

Jeszcze na chwilę pozostaniemy przy stołach, ponieważ funkcjonalnych propozycji w przypadku tych mebli nie brakuje. Stół po rozłożeniu byłby zbyt duży?

Są inne sposoby na to, aby zwiększyć jego powierzchnię. Możesz zdecydować się na stolik do salonu 2w1, 3w1 itd. O co chodzi? To zestaw niewielkich stolików, które można włożyć jeden w drugi – każdy kolejny jest nieco mniejszy. Oczywiście, wiemy, że nie jest to rozwiązanie idealne, ale gdy masz do dyspozycji 35 mkw., a chcesz mieć osobną sypialnię, to jest to jedna z opcji.

Drugą jest natomiast mocowany do ściany, składany stolik, będący namiastką jadalni. Taki stolik może być dwu-, lub trzyosobowy, po złożeniu płasko przylega do ściany, nie zabierając miejsca i nie utrudniając przejścia między pokojami.

Regał działowy

Nasza ostatnia propozycja spodoba się w szczególności właścicielom kawalerek lub rodzicom, którzy urządzają pokój dla rodzeństwa – to regał działowy, oddzielający różne strefy w pomieszczeniu.

Taki regał, aby nie przytłaczać wnętrza, najczęściej nie posiada ścianek, jest zestawem półek o różnych wymiarach i kształtach (im ciekawszych, tym lepiej, bo przecież chodzi też o design). Można znaleźć też modele bardziej rozbudowane, które w kilka sekund mogą zmienić się w… domowe biuro. Wtedy jedna z zamkniętych półek jest tak naprawdę rozkładanym blatem biurka. Wystarczy przynieść krzesło i można zacząć pracować.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.