Strona główna » Panele laminowane – źle umyte

Panele laminowane – źle umyte

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mam panele laminowane. Chcąc je utrzymać w dobrym stanie, użyłam płynu Pronto super połysk. Panele wyglądają tragicznie – są matowe, mają plamy… Nie do zmycia. Teraz myję podłogę wodę z octem, ale to nic nie pomaga. Czym uratować panele?

Niestety kłopot z podłogą jest konsekwencją użycia złego preparatu. Pronto super połysk jest płynem do drewna, a nie laminowanych paneli. Zawiera prawdopodobnie wosk, którego laminat nie wchłania i stąd na podłodze plamy. Uczulamy – przed użyciem preparatu trzeba się upewnić czy jest przeznaczony właśnie do takiego rodzaju podłogi, jaką mamy w mieszkaniu. Panele laminowane konserwuje się płynami, na których jest wyraźnie napisane – do paneli laminowanych!
Co teraz? Trzeba próbować zmyć warstwę Pronto, ale raczej nie octem. Najlepiej skontaktować się ze sklepem, gdzie pani kupiła panele. Prawdopodobnie sprzedają oni również preparaty do czyszczenia i konserwacji podłóg rekomendowane przez producentów. Z pewnością musi to być środek do mycia paneli laminowanych.

zdjęcie Classen

  Jak obniżyć zbyt wysoką sypialnię?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.