Strona główna » Oświetlenie LED

Oświetlenie LED

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Skosy sa w kolorystyce mebli. Podkreślono je oświetleniem, więc stały się ciekawym elementem pokoju.

Mamy kącik wypoczynkowy na poddaszu. Chcemy urządzić to miejsce z klimatem. Jakie wybrać oświetlenie?

Skosy na poddaszu można bardzo ciekawie oświetlić. Przede wszystki swiatło musi być w wielu miejscach – w rogach, na załamaniach, pod sufitem. Lampy stojące można postawić obok kanapy, natomiast w suficie zamontować halogeny. Idealne na poddaszu będą lampki LED, które w ostatnim czasie zrewolucjonizowały rynek oświetleniowy.
To źródło światła zużywa do 80% mniej energii niż zwykłe świetlówki. Ponadto charakteryzuje się wyjątkową długowiecznością – diody mogą stale świecić nawet przez 50 000 godzin! Z punktu widzenia funkcjonalności, diodowe elementy świetlne są dobrym rozwiązaniem w miejscach dekoracyjnych oraz trudnodostępnych, gdzie instalacja typowych źródeł światła wymagałaby skomplikowanego okablowania – czyli w sam raz na poddasze. Oświetlenie ledowe można rozmieszczać w sposób elastyczny, zgodnie z potrzebami użytkowników i wymaganiami aranżacyjnymi we wnętrzu.
Diody LED mogą dawać światło o różnych barwach, nie tylko białe, ale i żółte, czerwone, zielone, niebieskie czy fioletowe.

Konsultacja Mariusz Gawroński, specjalista ds. oświetlenia w firmie LARS

zdjęcia LARS

  Trwałość LED - mity i fakty

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.