Strona główna » Osłony okienne do pokoju dziecka – jakie wybrać?

Osłony okienne do pokoju dziecka – jakie wybrać?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Rolety plisowane do pokoju dziecka

Wyposażenie pokoi dziecięcych w bezpieczne i sprawdzone produkty ma dla rodziców kolosalne znaczenie. Oczywiście absolutnie nie ma w tym nic dziwnego. Chcemy, aby nasze pociechy dorastały w bezpiecznym miejscu. Ważne jest również wyposażenie pomieszczenia w sprawdzone osłony okienne do pokoju dziecka. Co możemy polecić?

Dzisiaj wybór osłon przeciwsłonecznych na rynku jest ogromny. Czasami możemy mieć zatem problem z dobraniem najlepszego rozwiązania do naszego wnętrza. Dlatego warto od samego początku skorzystać z wiedzy i doświadczenia Doradców Modnie w Oknie. Specjaliści działający na terenie całego kraju nie tylko wycenią, ale również dokonają pomiaru oraz montażu wybranego produktu.

Wróćmy jednak do tematu głównego tego artykułu. Jakie osłony okienne warto zastosować w pokoju dziecka? Oto nasze propozycje: 

Rolety plisowane

Jest to rodzaj osłony przeciwsłonecznej, która dzięki swojej uniwersalności sprawdzi się w wielu pomieszczeniach naszego wnętrza.

Będzie to również bardzo dobre rozwiązanie do zastosowania w pokoju dziecięcym. Chociażby ilość zróżnicowanych tkanin – zarówno pod względem poziomu przepuszczalności światła, jak i kolorystyki. 

Najczęściej wybieranym wariantem są rolety plisowane dwukierunkowe. W tej opcji harmonijkowy materiał sterowany jest za pomocą dwóch ruchomych rynienek – górnej i dolnej. Pozwala to na osłonięcie dowolnego fragmentu naszego okna. Cenę sprawdzisz tutaj: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne?category_id=7&type_id=20 Rolety góra dół mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Rolety w kasetach

Kolejnym dobrym wyborem, jeśli chodzi o osłony okienne do pokoju dziecka, mogą być materiałowe rolety w kasetach. Montowane bezpośrednio na skrzydle okna pozwalają skutecznie zaciemnić całe wnętrze wybranego pomieszczenia. Jeśli przy małych dzieciach zależy nam na dokładnym zaciemnieniu wnętrza, to tym bardziej rolety w kasetach będą dobrym wyborem.

Do wyboru znajduje się ogromna kolekcja tkanin zaciemniających blackout. 100-procentowe zaciemnienie wnętrza może okazać się dobrym wyborem w wypadku pokoju dziecięcego.

  Jak dobrze wybrać okap

Jakie inne rozwiązania?

Tak naprawdę możliwości jest jeszcze wiele. W pokoju dziecięcym sprawdzą się chociażby rolety rzymskie. Równie dobrym rozwiązaniem mogą być także klasyczne żaluzje poziome – aluminiowe lub drewniane.

Dodatkowe zabezpieczenia Child Safety zapewniają bezpieczeństwo w dziecięcym pokoju.

A co z pokojami na poddaszu?

Bardzo często zdarza się, że dziecięce pokoje znajdują się na poddaszu. Wówczas również istnieje możliwość zastosowania sprawdzonych osłon, które znajdują się w ofercie Doradców Modnie w Oknie.

Do pomieszczeń z oknami dachowymi zastosować można tak naprawdę dwa rozwiązania – rolety dachowe oraz plisy.

Pamiętaj, żeby stawiać na sprawdzone rozwiązania. Firma Anwis z ponad 40-letnim doświadczeniem i Doradcy Modnie w Oknie na terenie całego kraju to połączenie idealne.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.