Strona główna » Kryształowy żyrandol w nowoczesnym wydaniu

Kryształowy żyrandol w nowoczesnym wydaniu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Żyrandole

Choć kryształ sam w sobie może kojarzyć się bardziej ze stylem klasycznym, aniżeli z nowoczesnością to wielu projektantów wnętrz podkreśla jego atuty w aktualnych aranżacjach, wskazując na istotne zalety tego niebywale pięknego materiału. Kryształowe żyrandole zdobywają bowiem coraz większą popularność, dzięki czemu już dawno przestały się kojarzyć z PRL-owską rzeczywistością. Jak prezentuje się kryształowy żyrandol w nowoczesnej odsłonie i dlaczego warto czerpać, jak najwięcej z tej formy oświetlenia?

Wybór dobrego oświetlenia do domu jest niezwykle ważny, dla zachowania nie tylko estetycznej prezencji wnętrza, ale przede wszystkim praktycznego wykorzystania walorów każdego z pomieszczeń. Kryształowa forma jest oryginalna, ciekawa i nietuzinkowa, a często staje się tym z elementów, na który po prostu chcemy patrzeć i podziwiać we wnętrzu.

Dlaczego kryształowe żyrandole powróciły do współczesnych kanonów wnętrzarskich i skąd tak duże zainteresowanie tą oryginalną formą? 

Kryształowy żyrandol, a styl wnętrzarski, kiedy się sprawdzi?

Właściwie trudno odnaleźć współczesne ograniczenia dla możliwości zastosowania kryształowego żyrandola we wnętrzu. Ten okazały format lampy możemy bowiem podziwiać nie tylko w pomieszczeniach glamour, ale również w stylistyce miejskiej, nowoczesnej, czy klasycznej.

To doborem określonego wyposażenia nakierowujemy styl wykończenia punktu świetlnego, a patrząc na współczesne projekty trudno nie stwierdzić, że jakikolwiek z formatów lamp z kryształami mógłby nie wpasować się w dekoracyjne zapędy właścicieli i projektantów.

Żyrandol z kryształami to idealna opcja do wnętrza glamour. Wystarczy dobrać do niej meble z błyszczącą okleiną, krzesła z ćwiekami, czy kanapę w nietuzinkowym kolorze. Taka lampa wpasuje się także w miejską aranżację z minimalistycznie dobranymi meblami i nieprzeciętnie przemyślaną koncepcją. Nawet w stylu skandynawskim, ociekającym bielą i wykorzystaniem drewna, kryształowy żyrandol wkomponuje się wręcz idealnie, zastępując inne, dość oklepane warianty lamp.

To, jaką rolę oświetlenie będzie pełniło w Twoim wnętrzu, zależy od zadania, które Ty mu nadasz. Ważne jednak, by zdać sobie sprawę, że to główne punkty świetlne często stawiają przysłowiową kropkę nad i, w kompozycjach odnoszących się do konkretnych pomieszczeń. 

  Łatwe czyszczenie piekarnika - pyroliza czy emalia katalityczna

Styl nowoczesny, a kryształowy żyrandol – postaw na sprawdzone rozwiązania!

Zastanawiasz się, czy format kryształowego żyrandola jest idealny dla Twojego wnętrza? Podpowiemy, że tak, jeśli główną intencją lampy w Twoim salonie, jadalni, czy kuchni jest z jednej strony dostarczenie odpowiedniej ilości światła rozproszonego, a z drugiej nawiązanie do istotnych elementów dekoracyjnych aranżacji.

Pamiętaj, że kryształy mieniące się w słońcu to dodatkowa dekoracja, cenna i bardzo okazała. To na niej skupi się uwaga Twoich gości, którzy na pewno pochwalą Cię za wybór tego konkretnego rozwiązania.

Współczesne formy żyrandoli kryształowych z kilkoma lub kilkunastoma punktami świetlnymi są wyjątkowo fantazyjne. Trudno wskazać na jakikolwiek inny format lampy, który tak jak one, pięknie podkreśli oryginalną aranżację Twojego wnętrza.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.