Strona główna » Okap tuba do kuchni czarno-białej
Okap wyspowy Toredo black firmy Globalo

Wybrać okap tubę czarny czy biały? Będzie na tle czarnej ściany. Meble kuchenne są mają białe fronty.

Dostaliśmy takie zapytanie: czy okap tuba czarny mat będzie dobrze wyglądać na tle pustej czarnej ściany (brak szafek kuchennych wiszących ) z delikatnym cieniowaniem kamiennym? Na jakiej wysokości powiesić okap? Czy lepiej powiesić tubę biały mat? Kuchnia ma wymiary 220 x 200 cm. Meble są biały połysk,

Okap wyspowy Toredo black firmy Globalo

Okap wyspowy Toredo black firmy Globalo

czarny zlewozmywak, czarna bateria, czarna płyta indukcyjna, czarny blat. Na tle białej ściany jest półwysep w kolorze biały połysk z czarnym blatem, a nad nim białe lampy led sople. Podłoga popielata kamienna, Zastanawiam się czy nie dać szafek stojących czarnych mat zamiast białych wysoki połysk i tylko wysoka zabudowa z wyspą -biały połysk?

Nasza propozycja:

  • Okap tuba ORW Ciarko

    Okap tuba ORW Ciarko

    Czarno-biała kuchnia to bardzo dobry pomysł. Zawsze modna, zawsze pasująca do innych kolorów, jednocześnie nowoczesna i łatwa do urozmaicenia kolorowymi dodatkami, które w kuchni można bez problemu wprowadzić, jeżeli znudzi się minimalistyczny kontrast czerni i bieli.

  • Na tle tej czarnej ściany wg nas lepiej będzie wyglądał czarny okap. To jest jednak duży element i może stać się zupełnie niepotrzebnie dominującą bryła w wystroju kuchni. Zatem czerń będzie ok.
  • Co do kolorów frontów kuchennych – jednak bardziej jesteśmy za szafkami białymi. Z praktyki wiemy, że czarne matowe powierzchnie słabo zdają egzamin w kuchni. Niestety widać na nich bardzo ślady palców, każdą krople wody… A tego w kuchni się nie uniknie. Dlatego wbrew pozorom białe fronty będą lepsze, choć oczywiście również wymagają pielęgnacji, (szczególnie jeśli pada na nie światło dzienne, wychodzą nieestetyczne ślady).
  • Kuchnia nie jest zbyt duża, dlatego jasne kolory i kontrastowymi elementami w czerni są doskonałym pomysłem. Trzymamy kciuki i czekamy na zdjęcia z realizacji 🙂
    Zdjęcia firm Global i Ciarko
  Dobrze umyta kabina prysznicowa

Może Cię zainteresować:

3 komentarze

Profesor

fajne te okapy, takie inne 🙂

odpowiedz
Bożena

Nad wyspę super sprawa. Tak z czystej ciekawości wiecie ile kosztują?

odpowiedz
Anka

pięknie się to rzeczywiście prezentuje

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.