Strona główna » Odnawianie starych mebli i drobiazgów

Odnawianie starych mebli i drobiazgów

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Drewniana komoda po babci, piękna toaletka mamy z czasów młodości czy ulubione zabawki z dzieciństwa – posiadasz stare przedmioty, które darzysz sentymentem, choć z biegiem czasu straciły swój urok? Wystarczy odnowić stare meble i drobiazgi odpowiednią emalią, by znów mogły cieszyć oko.

Jednym z najprostszych sposobów na renowację starych elementów wyposażenia jest ich pomalowanie. Stara drewniana komoda czy stolik, a nawet zabawki można odnowić bez bardzo dużego nakładu pracy.

Jak odnowić drewniany mebel?

Po pierwsze trzeba dokładnie zeszlifować powierzchnię, oczyścić ją z pyłu i kurzu oraz odtłuścić. Kiedy powierzchnia wyschnie, wtedy można za pomocą pędzla i emalii takiej jak na przykład Beckers Designer Universal przywrócić im dawny blask. Dla podkreślenia efektu warto wybrać intensywne kolory. Taki zabieg sprawi także, że stare krzesła będą wyglądały jak designerskie meble.

Starą wanienkę z odzysku też można pomalować w żywym odcieniu – np. Red Deluxe – w upalne dni będzie nadal z powodzeniem służyć dzieciom do zabawy przed domem. Jeśli zachowamy lub stworzymy na niej ciekawy wzór, świetnie sprawdzi się też w nowej roli – choćby jako oryginalny kwietnik, stylowo wkomponowując się w kolorową roślinność ogrodu.

Emalia Beckers Designer Universal posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, jest więc bezpiecznym wyborem także dla alergików. Mając do dyspozycji paletę 16 kolorów można stworzyć barwne kompozycje, a wysoka trwałość emalii sprawi, że odnowione zabawki będą służyły kolejnym pokoleniom przez lata.

  170-metrowy dom - ciekawie urządzony dla czteroosobowej rodziny

Może Cię zainteresować: