Strona główna » Odkurzacz iRobot – odkurzacz, który sprząta sam

Odkurzacz iRobot – odkurzacz, który sprząta sam

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, iRobot Roomba samodzielnie dba o utrzymanie czystości podłogi w mieszkaniu. Jego pracę można zaprogramować na 7 dni tygodnia. W nowych modelach znajdziemy znane już rozwiązania, jak system nawigacji iAdapt, który za pośrednictwem czujników stale monitoruje otoczenie, aby jak najefektywniej wyczyścić podłogi wszelkiego rodzaju – dywany, wykładziny, podłogi drewniane, panele laminowane, kafle.

Roboty sprzątające – dlaczego warto?

Funkcjonalność iRobotów zwiększają akcesoria takie, jak Stacja Dokująca, która w modelach serii 800 posiada wbudowany moduł ładujący. Ważnymi akcesoriami są Wirtualne Ściany, które pozwalają ograniczyć obszar pracy robota oraz znajdujące się na wyposażeniu iRobota Roomba 880 Wirtualne Latarnie, które ułatwiają nawigację na większych metrażach.

Podobnie jak poprzednie modele robotów odkurzających iRobot, Roomba serii 800 zostały wyposażone w technologię DirtDetect II generacji, która akustycznie i optycznie wykrywa obszary silniej zabrudzone.

Odkurzacze iRobotów Roomba serii 800

iRoboty Roomba serii 800 zostały wyposażone w akumulator iRobot XLife, który w połączeniu z systemem zarządzania mocą jest w stanie podwoić ilości cyklów sprzątania. Technologia AeroForce Performance Cleaning System opiera się na:
• Efektywniejszym silniku – umieszczona w zbiorniku, kompaktowa turbina o dużej mocy generuje 5 razy większą niż w poprzednich modelach iRobot Roomba moc ssącą
• Hermetycznym zbiorniku – jego konstrukcja dodatkowo zwiększała moc ssącą robota.
• Akcelerator przepływu powietrza – duża moc ssąca koncentrowana jest w postaci przenoszonego bezpośrednio na powierzchnię podłogi strumienia powietrza, co dodatkowo zwiększa skuteczność.
• Nowe szczotki – obracające się przeciwbieżnie szczotki posiadają gumową, elastyczną powłokę z bieżnikami usprawniającymi zbieranie zabrudzeń. Szczotki z powodzeniem zbiorą z podłogi również większe zabrudzenia np. kamyki czy liście.

  Zelmer wprowadza odkurzacz pionowy 2 w 1

Wszystkie nowe, zastosowane w iRobotach Roomba serii 800 rozwiązania sprawiają, że charakteryzują się one 50-procentowym zwiększeniem skuteczności zbierania zabrudzeń. Skuteczny i hermetyczny systemy AeroForce w połączeniu z umieszczonym w zbiorniku filtrem HEPA sprawia, że Roomba serii 800 jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Odkurzacz iRobot Scooba 450

Urządzenia iRobota Scooba służa do skutecznego mycia podłóg. 3-stopniowy proces mycia wzorowany jest na rozwiązaniach z przemysłowych maszynach myjących duże powierzchnie. iRobot Scooba 450 myje podłogi w trzech cyklach:
1. Zamiatanie i zwilżanie – Scooba sprząta z podłoża luźno leżące zabrudzenia i zwilża podłogę wodą z płynem Scooba. Pozwala to namoczyć zaschnięte plamy.
2. Szorowanie i zasysanie – poruszająca się z szybkością 600 obrotów na minutę szczotka usuwa z podłogi zabrudzenia i zaschnięte plamy, a ssawka zbiera zabrudzoną wodę z podłogi.
3. Osuszanie – Scooba 450 zbiera z podłoża pozostałą na nim wodę, pozostawiając czystą powierzchnię.

iRobot Scooba 450 jest w stanie czyścić wszelkiego rodzaju podłogi twarde – terakota, linoleum, marmur, kamień. Jednocześnie myjąc podłogi wykrywa i omija podłogi miękkie (dywany, wykładziny).

Prostota użytkowania odkurzaczy iRobot

Przed użyciem wystarczy naładować robot, napełnić zbiornik na czystą wodę i rozpocząć proces mycia. Po skończonej pracy należy opróżnić komorę z brudną wodą.
Poza rozpoczynającym pracę przyciskiem CLEAN, Scooba 450 posiada inne przyciski – do komend głosowych i do wyboru trybu pracy:
• Pełny – 40-minutowy dla powierzchni do 28 m²
• Skrócony – 20-minutowy dla powierzchni do 14 m²

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.